Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Názor slánského Unionu na dohrání okresních soutěží

Názor slánského Unionu na dohrání okresních soutěží

Zatímco obě nejvyšší futsalové soutěže již byly svazem ukončeny, tak sezóna na regionální a okresní úrovni se stále může dohrát. V závislosti na opatřeních vlády v boji s nemocí COVID-19 to záleží na jednotlivých výkonných výborech příslušných soutěží. Podmínkou je, že se ročník musí dohrát do konce června.

Fakta jsou taková, že vedení OSF Kladno už kontaktovalo kluby s dotazem, zda by za předpokladu, že to podmínky a nařízení vlády dovolí, byly pro červnové dohrání sezóny, či jsou pro její ukončení. A pokud se soutěže ukončí, tak zda celý ročník anulovat bez sestupů a postupů, nebo vyhlásit pořadí na základě stávajících tabulek.

Stanovisko Unionu je takové, že v případě rozhodnutí dohrát sezónu bychom k našim zápasům nastoupili, nicméně by se nemělo dohrávat za každou cenu. Kromě rizika, která přináší současná situace s koronavirem, je tu také další aspekt a tím je obrovské tréninkové a zápasové manko, na což náš předseda Martin Augustin poukázal v odpovědi klubu na dotaz Okresního svazu futsalu.

„Je potřeba, aby před případným restartem měly týmy alespoň týden – dva na tréninky. Nedovedu si moc představit, že bychom šli hrát hned z voleje poté, co jsme se více jak 3 měsíce neviděli a do toho neviděli ani míč. Většina hráčů napříč týmy nějakému individuálnímu tréninku asi moc nedává a velký fotbal také není. Bez možnosti sejít se alespoň k jednomu – dvěma tréninkům by pak mohla hrozit zbytečná zranění vyplývající z nedostatečné fyzičky i nerozehranosti,“ uvedl Martin v mailu řídícímu orgánu soutěží. Pokud by se soutěže dohrát nemohly, tak za Union navrhujeme vyhlášení výsledků, ale bez sestupů a postupů, případně letošní ročník anulovat. Chápeme totiž situaci týmů na konci tabulky, které by za momentálního stavu sestupovaly, ale za normální situace by stále měly reálnou šanci sestupové vody opustit.

Připomeňme si, že A-týmů patří dvě kola před koncem Okr. přeboru v tabulce třetí místo. Béčko je před závěrečným hracím dnem nejnižší okresní soutěže šesté.