Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
OKRESNÍ SOUTĚŽE – JAK DÁLE PODRUHÉ

OKRESNÍ SOUTĚŽE – JAK DÁLE PODRUHÉ

Od uveřejnění výzvy VV OSF Kladno ve věci vyjádření stanoviska účastníků okresních soutěží k jejich dohrání či nedohrání v případě, že to bude ze strany zdravotní situace možné, uběhly pouze dva dny (viz. článek níže), nicméně někteří zástupci týmů zareagovali bleskurychle, za což jim patří poděkování.

A potěšitelné je, že většina se vyjadřuje pro dohrání soutěží – z devíti došlých stanovisek  se k možnosti dohrát soutěže vyjádřilo osm týmů:

OP: SK Omask Kovo Kladno, FC Foboz Slaný, MCE Slaný „B“

OS I. tř.:  FC Hornets Buštěhrad, Sokol Řevničov

OS II. tř.: TJTZ Atlantic Rakovník, Jafra FK Slaný, SK Stehelčeves

Pouze celek FC Tatran Zlonice (OP) se vyjádřil pro nedohrání soutěží a v tomto případě upřednostnění varianty „A“, tzn. zachovat vyhlášení výsledků a postupů a sestupů. Tuto variantu pak v případě nemožnosti dohrát soutěže upřednostňuje i Sokol Řevničov, naopak variantu „B“ (tzn. nevyhlašovat pořadí, bez sestupů a postupů) preferuje v případě nemožnosti dohrát soutěže celek MCE Slaný „B“.

Níže přinášíme názory týmů na možnosti řešení situace:

Martin Tóth (Sokol Řevničov, OS I. tř.): “ Dohrávka se v podstatě týká osmi týmů, jelikož dvě mužstva již mají dohráno (FC Stochov a Jiko Kralupy).

Dohrávka má smysl  určitě pro Bezděkov, který ještě může při souhře hodně okolností přeskočit Jiko Kralupy a dále pro Arvato Stochov, KLC Klobuky a Ceresit Kladno, kteří si to rozdají o postup.
Nicméně mé vyjádření, jakožto předsedy, je takové, že bych nebyl proti, ani kdyby se sezóna ukončila, ale zase vím, že pro ty výše jmenované týmy je to nespravedlivé. Takže vyjádření je asi takové, že pokud se většina vyjádří pro dohrání posledního kola, budu se snažit kluky sehnat a pojedeme to odehrát. Samozřejmě tomu nahrává zrušená fotbalová sezóna a snad by to neměl být takový problém, ale člověk nikdy neví. Nicméně mě samotného zajímá, pokud by se na odehrání kluby dohodly a někdo to třeba nedal dohromady, jak se to bude řešit (pokuty)? Přeci jenom už mělo být dávno po sezóně a nikdo s tím nemohl počítat, že se bude případně dohrávat v těchto pozdních termínech.
Pokud by mužstva byla proti odehrání, tak jsem pro zachování stávající tabulky a ponechání postupů a sestupů. Pokud vycházím z logiky věci, tak je to poslední kolo a ta kvalita mužstev se projevila během skoro celé sezóny a je to jiná situace, než kdyby se to muselo přerušit v polovině soutěže (tam by zachování stávající tabulky smysl samozřejmě nedávalo).
Jan Snovický (MCE Slaný „B“, OP): „Do konce zbývají ještě 3 kola a každý má odehraný jiný počet zápas, navíc někdo má těžší los na začátku, někdo na konci, určitě by mi přišlo v rozporu s fair play uvažovat o zafixování aktuálního pořadí. Třeba my jsme předposlední, ale máme o zápas méně než DFK a ztrácíme jen bod, proto mi toto zvažované řešení přijde jako absolutně nevhodné, pokud by mělo rozhodovat o sestupu.“