Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Okresní soutěže – jak dále ?

Okresní soutěže – jak dále ?

Vzhledem k současné situaci, kdy stále platí na území ČR nouzový stav a vzhledem k rozhodnutí FAČR o ukončení mistrovské sezóny amatérských fotbalových soutěží (kde chybělo k dohrání čtrnáct kol) – viz. rozhodnutí zde,  potřebuje VV OSF Kladno znát stanovisko účastníků okresních soutěží k jejich dohrání či nedohrání v případě, že bude nouzový stav ukončen nejpozději do 31.5.2020 a vládou budou povoleny sportovní akce hromadného typu.

V případě, že by byl nouzový stav zrušen a sportovní akce by byly povoleny, při většinovém souhlasu by byly dohrány v rámci nejbližších třech víkendů po zrušení nouzového stavu, nejpozději by však musely být soutěže dohrány do 28.6.2020. To by pak neměl být problém, protože se budou dohrávat pouze dvě kola okresního přeboru a po jednom kole OS I. a II. třídy. Vzhledem k ukončení fotbalových soutěží by pak neměl být ani problém s hráčskými kádry účastníků okresních soutěží ani s nominací rozhodčích.

VV OSF Kladno tak žádá všechny účastníky o vyjádření, zda v případě možnosti okresní futsalové soutěže dohrát či nikoliv.

V případě, že by bylo stanovisko týmu negativní, je nutno ještě vyjádřit názor na způsob ukončení soutěží:

a) vyhlásit výsledky dle aktuálních tabulek (ocenit první tři, postupy a sestupy budou platit),
b) soutěže brát jako neodehrané, bez vyhlašování, bez postupů a sestupů,
c) jiný konkrétní návrh.

Prosím tedy zástupce všech účastníků okresních soutěží o jejich stanovisko:

  • zda soutěže dohrát či nedohrát,
  • v případě, že nedohrát, jakou upřednostňují výše uvedenou variantu (a – c).

Své stanovisko je nutno zaslat nejpozději do neděle 19.4.2020, prosím o zodpovědný přístup, rozhodujete ve svém vlastním zájmu.

Pavel Nepil, předseda VV OSF Kladno