Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Informace o poháru, soutěžích juniorů, veteránů a žen

Informace o poháru, soutěžích juniorů, veteránů a žen

V době nucené přestávky okresních futsalových soutěží (o jejichž osudu bude rozhodnuto, až bude v celé situaci nouzového stavu v ČR jasněji) se zastavíme u soutěží, které nejsou tolik na očích.

Pohár SF ČR

Středočeské části Poháru SF ČR se letos účastní osmnáct celků, náš okres v soutěži zastupují pouze kladenští druholigoví futsalisté. Zájem o účast v poháru měl i Rozdělov, bohužel díky nulové komunikaci ze strany řídícího svazu rozdělovští svou účast nepotvrdili. V současnosti je odehráno předkolo, nyní je na programu úvodní kolo. Do něj se již zapojí i kladenští futsalisté, kteří se střetnou se svým tradičním pohárovým soupeřem, přeloučskými Mazáky. Jaký bude harmonogram soutěže nyní není jasné, původní rozlosování přinášíme zde.

Junioři

Po nadějném prvním ročníku soutěže juniorů do 15 let, který se uskutečnil v rámci divizní skupiny „A“ v loňské sezoně za účasti tří ryze futsalových celků (FC Rapid Ústí n.L., FC Atletico Chomutov, R.S.C. Čechie Slaný) bohužel nové vedení divizní soutěže na tuto premiéru nenavázalo. Což je dozajista škoda, neboť jsme se tak zařadili k již jen několika málo regionům, které soutěže mládeže neorganizují. Navíc naší soutěže se na rozdíl od jiných oblastí, které je pořádají spíše pro fotbalové celky, zúčastnily ryze futsalové týmy s řádnou registrací v systému FUTis. Byl zde tak dobrý předpoklad rozjet kvalitní juniorskou soutěž ….

Veteráni

Bohužel i soutěž veteránů v rámci Středočeského kraje stagnuje. A nejen stagnuje, spíše spěje ke svému zániku. Původně skvělou ideu se nedokázalo naplnit všeobecně po celé republice, což je s podivem, neboť v prvním ročníku soutěže v roce 2016 se hrály kvalifikace o účast ve finálovém turnaji ve všech čtrnácti krajích, samotného finále se nakonec zúčastnili zástupci všech krajů. Následně to s touto soutěží však šlo z kopce … A to i v rámci našeho kraje. Prvního ročníku se zúčastnilo pět celků, letos to jsou dle dostupných informací již pouze dva zájemci – SKP Kolín a R.S.C. Čechie Slaný. Ti by se měli utkat systémem doma – venku, o tom, jak to s touto soutěží bude, přineseme více po obdržení dalších informací.

Ženy

Bohužel, i v této oblasti není nic pozitivního. Po násilném vytvoření nejvyšší soutěže žen, které se letos zúčastnilo pouhých devět týmů, ženský futsal na úrovni regionů v podstatě skončil. Díky tomuto neuváženému rozhodnutí tak ženský futsal přišel nejméně o třicet celků, které se zúčastnily regionálních soutěží. A přitom stačilo počkat dva, tři roky, kdy by se stabilizovaly divizní soutěže žen a nejvyšší soutěž mohla být vytvořena z nich a s návazností na ně. Škoda tohoto neuváženého kroku …. Futsal v podání žen se tak po dlouhých letech organizování nehraje ani na úrovni divize „A“, ani na úrovni Středočeského kraje. Což je určitě škoda ….