Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
STATISTIKY, REFERÁTY A KOMENTÁŘE PO 13. KOLE STČ. KP

Události 13.kola

Tabulka se začíná polarizovat, do menšího trháku jde první čtyřka, Brandýsek, Třebusice, Příbram a MCE Slaný.

Vedoucí Brandýsek očekávanou výhrou v Přelouči, které zápas vůbec nevyšel, využil zaváhání druhých Třebusic, které nezvládly domácí duel s Příbramí a navýšil svůj náskok na 9 bodů. Výhra Příbrami v Třebusicích, které hrály bez svého stěžejního hráče Hinka, znamená bodové dostižení Třebusic. Navíc se podařilo na rozdíl jednoho bodu dotáhnout i MCE Slaný, které si veze všechny body z Dobřichovic. Vypadá to, že souboj o druhé třetí místo se ztenčil na tři celky. Ve středu tabulky zůstávají hned čtyři celky v rozmezí pouhých tří bodů, z této čtyřky uspěl jen Hrasl na Stochovu, kde obrátil nepříznivé skóre ve druhém poločase a Kladno, které si celkem snadno i v okleštěné sestavě poradilo s Kralupami. Neochvějnou pozici vedoucího Hinka v aktivitě i ve střelcích jeho absence v tomto kole neohrozila, jeho pronásledovatel Janecký z Přelouče si připsal jen jednu branku.

Statistiky:

Ve třináctém kole dominovaly hostující celky v poměru 1 0 4, domácí tvrz uhájilo jen Kladno v duelu s posledními Kralupami. 79dné větší brankové hody se tentokrát neudály, nejblíže k dvouciferným výhrám měly s devíti góly MCE Slaný v Dobřichovicích (zde padlo nejvíce branek a to celkem 15) a Brandýsek v Přelouči.

K utkáním tohoto kola nastoupilo 81 hráčů, nejvíce hráčů nominovala Přelouč, a to 12, nejméně jich nasadilo Kladno, jen 6 hráčů. Celkem bylo vstřeleno jen 59 branek (průměr na zápas 11,80), domácí jich vstřelili 26, (průměr na zápas 5,20), hosté se trefili 33 x (průměr na zápas 6,60). Toto kolo sledovalo celkem 117 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do přeloučské haly, a to 35. Uděleno bylo celkem 12 žlutých karet. Jediným červeným hříšníkem byl brankář Třebusic Sedlák. Nejvíce akumulovaných faulů posbíral Brandýsek a Stochov, a to po 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byly Třebusice, jen se 3 fauly.

Utkání dvou předních celků soutěže mezi domácími Třebusicemi a příbramskou Vivou skončilo výhrou hostujícího celku, hosté zasadili první a vítězné branky v závěru utkání, domácí bez svého kanonýra Hinka drželi ještě nerozhodný stav pár minut před koncem, ale v závěru přišli o vyloučeného brankáře Sedláka. Vyrovnané utkání, ve kterém byli s míčem jistější hosté. První ale udeřili domácí po 8 minutách hry kapitánem Šerákem R., hosté však v té samé minutě srovnali Hanáčkem. Další změny skóre přišly až před přestávkou, opětovné vedení domácím zajistil brankář Sedlák, soupeř ale stihl ještě do přestávky vstřelit vyrovnávací branku Havelkou. I začátek druhého dějství vyšel lépe domácím, další vedení trefil Šulc R. Hosté trpělivě čekali na své šance a velice brzy opět vyrovnali Benešem. Po půlhodině hry se vedení dočkali i hosté po trefě Kunce. Za další tři minuty hry ale byl stav opět srovnaný, prosadil se Šulc K. Brzy však přišly rozhodující dva údery hostů od Drašnara a Hanáček překonal domácího brankáře podruhé. Odpověď hostitel již nenašel, navíc ho v závěru přibrzdilo vyloučení Sedláka a bylo po nadějích. Hosté se tak na dnešního soupeře bodově dotáhli a poslední kola soutěže ještě budou dramatická. Příbram si třetí venkovní výhrou drží třetí příčku tabulky, klubovým statistikám vévodí Kunc L. 31 (19+12), který bodoval ve všech svých 11 odehraných utkáních. Třebusice si připsaly třetí domácí prohru, ale jsou stále druhé, kralovaní Hinka v aktivitě i ve střelcích se zdá být již neotřesitelné 52 (36+16).

Kladenský Brazil si na své palubovce poradil s Kralupským AFC i v okleštěné sestavě, nerozhodil je ani půlhodinový posun utkání, hosté se neskutečně trápili, a tak domácí jen s jediným náhradníkem vysoko zaslouženě vyhráli, hattrick trefil Zelenka. Předchozí volejbalové utkání Kladna se dostalo do časového skluzu, a tak výkop zazněl s půlhodinovým zpožděním. Domácí hrající v okleštěné sestavě si přesto vynutili převahu a soupeři brzy utekli, první změna skóre přišla po 4 minutách hry, kdy se poprvé prosadil Zelenka, následovaly ještě pojistky Neumana a opět Zelenky. Hosté se sice snažili, ale vůbec se jim v ničem nedařilo, domácí gólman udržel čisté konto až do 34 minuty. Do přestávky si domácí ještě navýšili vedení Dlouhým. Další branky přišly až v závěrečné devítiminutovce, po trefách Doležala a Neumana již hostitel vedl o 6 branek. Hosté nulu na svém kontě smazali až Karasem a Vymětalíkem. Poslední slovo měl nejlepší hráč utkání, domácí Zelenka, který si stihl zkompletovat hattrick. Kladno přerušilo třízápasový půst bez výhry a drží se v silném středu tabulky na 8 pozici, nejlepším v aktivitě i ve střelcích zůstává Dlouhý P. 20 (10+10), Kralupy čekají na další výhru v soutěži již 9 kol a se čtyřbodovou jsou na dně tabulky, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je stále Vymětalík 28 (17+11).

Slánské MCE si veze všechny body od dobřichovických Sokolů, utkání bohaté na branky rozhodlo daleko lepší proměňování šancí slánskými hráči, hostitel napočítal hodně nastřelených tyčí i břeven a nedokázal pokrýt dvojici agilních slánských střelců Volfa s Nyklem. Úvod vyšel domácím skvěle, hned v úvodní minutě se prosadil Kustoš, ale pak začalo domácí trápení s koncovkou. Hosté velice brzy srovnali Pospíšilem a po 10minutách hry vstřelili hned tři slepené branky Volfem, opět Pospíšilem a Marouškem, které se nakonec ukázaly jako rozhodující. Domácí sice kontrovali dvěma góly od Rady a Seidlera, ale ještě do přestávky vrátil hostům dvoubrankové vedení Volf. Domácí stihli již jen kontaktní branku Obermajerem a šli tak do kabin s jednobrankovým mankem. Po změně stran začal na palubovce řádit slánský Nykl, který trefil čistý hattrick během 11 minut (jednou se trefil i z penalty) a vzal domácím veškerou naději na dobrý výsledek. Domácí se jen dvakrát dostali na rozdíl jediné branky po druhé trefě Obermajera i Kustoše, ale to nestačilo, další šance končily na slánské konstrukci. Závěrečnou pojistku hostům přidal v poslední minutě Volf, který si také zkompletoval hattrick. Radost hostům jen kalilo zranění Pospíšila (levé koleno). MCE Slaný má od soupeřů již čtvrtou výhru a drží si čtvrtou příčku tabulky, v aktivitě i ve střelcích kraluje Nykl M. 32 (20+12). Dobřichovice doma odešly z prázdnou již počtvrté a nyní klesly na 6 místo, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je stále Rada L. 34 (20+14), který jako jediný v soutěži 100 % v bodové aktivitě.

Vedoucí Brandýsek potvrdil roli favorita i na přeloučské palubovce u Mazáků, navíc si vystačili s jediným náhradníkem, hosté dali domácím lekci z produktivity, domácí se celé utkání v koncovce vyloženě trápili a zaslouženě přenechali body lídrovi soutěže, hostující Houha se prosadil celkem 4x. Hosté si od začátku vypracovávali šance, které i proměňovali a domácí a domácí jen smutně přihlíželi, jak jim narůstá gólové manko. Skóre otevřeli hosté Houhou, následovaly pojistky od Zíky, opět od Houhy, i Zíka se trefil podruhé. Před přestávkou se prosadil ještě Růžička a Houha stihl trefil hattrick. Domácí si šance ani nevytvářeli a šli tak do poločasové přestávky s velkým šestigólovým mankem, prakticky bylo rozhodnuto. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil, Houha se trefuje počtvrté, Růžička podruhé. Domácí odčarovali nulu na svém kontě až po půlhodině hry Březinou. Vzápětí se hosté trefují podeváté Krocem a domácí jsou zralý na dvoucifernou porážku. Ta však nakonec nepřišla, domácí v závěru alespoň trochu zmírnili porážku góly Vančury, Janeckého a kapitána Rokyty. Brandýsek si prodloužil sérii výher na číslo sedm a je bezpečně na čele, nejlepším v aktivitě je Kroc P. 29 (15+14), který je společně s Houhou L. i nejlepším střelcem klubu s 15 góly. Přelouč doma neuspěla potřetí v této sezóně a pohoršila si na sedmé místo, v aktivitě i ve střelcích je nejlepší Janecký J. 36 (29+7), druhý hráč celkové aktivity.

Stochov na své palubovce nedokázal dovést slibně se vyvíjející utkání se slánským Hraslem do úspěšného konce, hosté ve druhé části začali praktikovat svoji silnou zbraň, power play, která jim přinesla obrat v jejich prospěch, hattricky na obou stranách. V dramatickém utkání jako první se prosadili daleko zkušenější a vyzrálejší hosté svým kapitánem Peškou. To však bylo od hostů do přestávky vše. Začalo se stále více střelecky dařit domácímu celku, který si stihl do poločasu vytvořit tříbrankové vedení. Nejprve srovnal stav Novotný, vedení překlopil na domácí stranu Schoner a pojistky přidali Novotný podruhé a také Černý. Ve druhé části hry hosté začali praktikovat power play a přišlo snížení Dlouhým, Domácí si sice vrátili tříbrankové vedení Novotným (zkompletovaný hattrick), ale v závěrečné čtvrthodině hry se trefovali již jen hosté, kteří dokonali obrat. Stíhačku začal Klusáček svými dvěma góly, vyrovnání dokonal Peška. Pět minut před koncem šli hosté do vedení Eichlerem. Také domácí se odhodlali ke hře bez brankáře, ale ta jim vůbec nevyšla, v poslední minutě při ní inkasovali další branku od Klusáčka, který si také stihl vystřelit hattrick. Hrasl Slaný venku uspěl potřetí a posunul se nyní na 5 místo tabulky, nejlepší v aktivitě je Klusáček P. 28 (14+14), ve střelcích kraluje kapitán Peška s 21 góly.

Střelcem kola se stal se 4 góly Houha L. z Brandýsku. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 4 branky, byl Nykl M. z MCE Slaný.

Statistiky:

1600 branku MCE Slaný, ve 12 sezóně, trefil Volf L.

600 branku Brandýsku, ve 4 sezóně, vsítil Zíka J.

400 branku Hraslu Slaný, ve 3 sezóně, vstřelil Klusáček P.

čekatelé: Zlata R. (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 8 sezóna. Mára M. (Kralupy) – 3 branky do stovky, 14 sezóna, Šerák R. (Třebusice) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Maroušek J. (MCE Sl) – 7 branek do stovky, 8 sezóna), Přelouč – 9 branek do dvoustovky, 2 sezóna, Volf L. (MCE Slaný) – 10 branek do dvoustovky, 10 sezóna, Karas R. (Kralupy) – 10 branek do stovky, 14 sezóna

Sestava 13. kola:

Pustai S. (MCE Slaný) 2x – Houha L. (Brandýsek) 2x, Nykl M. (MCE Slaný) 3x, Novotný J. (Stochov) 2x, Klusáček P. (Hrasl) 2x

O1A1301 PK Třebusice – FK Viva Příbram 4 : 6 (2 : 2)

Rozhodčí: Chadima Miroslav, Svoboda Richard Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání:  31. 1. 2020 Výkop: 19:15 AF: D 2/1 – H 3/4 Fair play (trestné body): D 6 – H 7
Branky (asistence): 8. Šerák Radek (Šulc Kryštof), 17. Sedlák Michal, 31. Šulc Richard (Šerák Radek), 33. Šulc Kryštof (Kala Lukáš) – 8. Hanáček Martin (Beneš Lukáš), 20. Havelka Lukáš, 22. Beneš Lukáš (Drašnar Ondřej), 30. Kunc Luboš (Drašnar Ondřej), 34. Drašnar Ondřej (Kunc Luboš), 35. Hanáček Martin (Branžovský Marek)
ČK: Sedlák Michal – 0
PK Třebusice: Sedlák Michal, Šerák Radek, Kubín Jan, Kala Lukáš, Šulc Kryštof, Měkota Ondřej, Šulc Richard
FK Viva Příbram: Riegel Jan, Drašnar Ondřej, Kunc Luboš, Beneš Lukáš, Hájek Daniel, Hanáček Martin, Havelka Lukáš, Branžovský Marek Nejlepší hráči: Havelka L., Kunc L. (oba Příbram), Šulc K. (Třebusice)

O1A1302 FC Brazil Kladno – AFC Kralupy 7 : 2 (4 : 0)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav, Kalík Michal Diváků: 15 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 1. 2. 2020 Výkop: 20:45 AF: D 2/5 – H 5/2 Fair play (trestné body): D 7 – H 9
Branky (asistence): 4. Zelenka Martin (Čampulka David), 7. Neumann Radislav (Kořínek Libor), 8. Zelenka Martin (Dlouhý Pavel), 18. Dlouhý Pavel (Zelenka Martin), 31. Doležal Jan (Neumann Radislav), 32. Neumann Radislav (Kořínek Libor), 38. Zelenka Martin (Dlouhý Pavel) – 34. Karas Roman (Moravec Lukáš), 36. Vymětalík Vladimír (Koláček Libor)
ŽK: 0 – Prosický Jaroslav
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Zelenka Martin, Neumann Radislav, Kořínek Libor, Dlouhý Pavel, Čampulka David
AFC Kralupy: Prosický Jaroslav, Koláček Libor, Karas Roman, Sobotka Jiří, Moravec Lukáš, Koláček Tomáš, Vymětalík Vladimír, Kaňka Jan, Junek Petr Nejlepší hráči: Zelenka M. (Kladno), Vymětalík V. (Kralupy), Neumann R. (Kladno)

O1A1303 TJ Sokol Dobřichovice – MCE Slaný 6 : 9 (4 : 5)

Rozhodčí: Černý Martin, Čikara Petr Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání:  31. 1. 2020 Výkop: 20:00 AF: D 4/6 – H 1/3 Fair play (trestné body): D 16 – H 6
Branky (asistence): 1. Kustoš Adam (Rada Lukáš), 12. Rada Lukáš, 13. Seidler Zdeněk, 20. Obermajer Ladislav (Plzák Michal), 21. Obermajer Ladislav (Seidler Zdeněk), 28. Kustoš Adam (Rada Lukáš) – 4. Pospíšil Miroslav (Volf Libor), 9. Volf Libor (Nykl Michal), 10. Pospíšil Miroslav (Nykl Michal), 11. Maroušek Jan (Nykl Michal), 18. Volf Libor (Nykl Michal), 21. Nykl Michal (Volf Libor), 23. Nykl Michal, 32. Nykl Michal (Volf Libor), 40. Volf Libor
ŽK: Janoušek Václav, Kustoš Adam, Rada Lukáš – Volf Libor
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Halenka Jakub, Seidler Zdeněk, Plzák Michal, Černý Daniel, Janoušek Václav, Kustoš Adam, Obermajer Ladislav, Onderka Adam, Rada Lukáš
MCE Slaný: Pustai Simon, Volf Libor, Nykl Michal, Beneš Adam, Pospíšil Miroslav, Maroušek Jan, Zlata René Nejlepší hráči: Pustai S., Nykl M. (oba MCE Slaný), Černý D. (Dobřichovice)

O1A1304 FC Mazáci Přelouč – Futsal Club Brandýsek 4 : 9 (0 : 6)

Rozhodčí: Trlida Zdeněk, Nejedlo Tomáš Diváků: 35 Místo konání: SH Přelouč Datum konání: 1. 2. 2020 Výkop: 19:30 AF: D 2/3 – H 5/6 Fair play (trestné body): D 7 – H 15
Branky (asistence): 29. Březina Milan (Čada David), 32. Vančura Václav (Čada David), 37. Janecký Josef (Vančura Václav), 38. Rokyta Václav – 5. Houha Lukáš (Růžička Jiří), 9. Zíka Jan (Růžička Jiří), 11. Houha Lukáš, 16. Zíka Jan (Růžička Jiří), 17. Růžička Jiří, 17. Houha Lukáš, 24. Houha Lukáš, 28. Růžička Jiří, 31. Kroc Patrik
ŽK: Novák Jakub – Vokoun Martin, Zíka Jan
FC Mazáci Přelouč: Záruba Marek, Rokyta Václav, Hajn David, Novák Jakub, Březina Milan, Vančura Václav, Jedlička Martin, Dlask Daniel, Šimon Jakub, Janecký Josef, Čada David, Jirka Michal
Futsal Club Brandýsek: Vokoun Martin, Tesař Tomáš, Kroc Patrik, Růžička Jiří, Houha Lukáš, Zíka Jan Nejlepší hráči: Houha L., Vokoun M. (oba Brandýsek), Vančura V. (Přelouč)

O1A1305 FK Stochov – Hrasl Slaný 5 : 7 (4 : 1)

Rozhodčí: Říha Jaroslav, Smreček Ladislav Diváků: 27 Místo konání: SH Stochov Datum konání: 1. 2. 2020 Výkop: 20:15 AF: D 4/7 – H 4/5 Fair play (trestné body): D 21 – H 9
Branky (asistence): 7. Novotný Jindřich (Dolák Lukáš), 9. Schöner Pavel (Černý Lukáš), 18. Novotný Jindřich (Pokorný Zbyněk), 19. Černý Lukáš, 22. Novotný Jindřich (Cafourek Matěj) – 4. Peška Jan (Eichler Tomáš), 22. Dlouhý Michal (Peška Jan), 25. Klusáček Petr, 30. Klusáček Petr (Eichler Tomáš), 32. Peška Jan (Rössler Lukáš), 35. Eichler Tomáš, 40. Klusáček Petr
ŽK: Schöner Pavel, Novotný Jindřich, Černý Lukáš, Dolák Dominik, Dolák Lukáš – 0
FK Stochov: Pokorný Zbyněk, Schöner Pavel, Novotný Jindřich, Černý Lukáš, Dolák Dominik, Dolák Lukáš, Cafourek Matěj, Majer Jiří, Pelc Jiří
Hrasl Slaný: Dlouhý Michal, Peška Jan, Procházka David, Klusáček Petr, Rössler Lukáš, Eichler Tomáš, Landvojtovič Jan ml. Nejlepší hráči: Peška J. (Hrasl Slaný), Novotný J. (Stochov), Klusáček P. (Hrasl Slaný)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda Stč. KSF