„Utkání mělo velkou kvalitu. Určitě to byl nadprůměrný druholigový zápas, kterému nescházely velké emoce,“ řekl trenér vítězů Jiří Veselý.

Jeho tým byl v první půli mírně lepší, doplácel však na starou bolest – neproměňování šancí. Proto skončila smírně 1:1. Po změně stran Plzeň přidala na agresivitě, a byť inkasovala, dokázala srovnat. Za stavu 2:2 pak neproměnil kladenský Šnídl desítku. Stejnou výhodu měli hosté i 19 vteřin před koncem a tentokrát už Kaválek nezaváhal.

Vítězové v závěru utkání těžili ze svých velkých zkušeností, které nakonec rozhodly. Veselého těšilo, jak si jeho svěřenci poradili s taktickým záměrem. „Chodili jsme si pro fauly a řekli jsme si také, jak zahrajeme případný desetimetrový kop. Jsem rád, že to kluci do puntíku splnili. Pochválil bych je i za fyzické nasazení,“ řekl.

Kladno je v tabulce druhé a těžko lze očekávat, že vedoucí Ústí nad Labem si náskok v čele nechá vzít. „Po zkušenostech z minulých sezon chceme možné postupové druhé místo udržet. Proto jsem rád, že jsme cennou výhrou v Plzni odrazili nápor celků za námi,“ uzavřel Veselý.

V pátek hrají Satani doma, kde vyzvou ve středočeském derby Mladou Boleslav (20.00).

Zdroj: https://kladensky.denik.cz/ostatni_region/satany-na-zapade-podrzel-kavalek-20200129.html?fbclid=IwAR3XEelSomeENhBk4odJh_VgfXK0N6Jr3dtANZmoEMUEXWHe2mgZi82j5O4