Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
České futsalistky na úvod Freedom Cupu podlehly Slovensku

České futsalistky na úvod Freedom Cupu podlehly Slovensku

Česká ženská futsalová reprezentace nevstoupila dobře do ukrajinského turnaje Freedom Cup 2020 ve Lvově. V pondělním zápase prohrály svěřenkyně Michala Odehnala se Slovenskem 2:4.

Největší problém přišel hned na začátku zápasu. Češky nakonec první půli prohrály 0:3, a to už se pak zápas těžko otáčí. „První poločas, respektive do třinácté minuty, jsme absolutně neplnili pokyny, které jsme si řekli, a po hrubých individuálních chybách třikrát inkasovali. Po třetí brance jsme si vzali time out a stáhli hru na dvě čtyřky,“ popisoval trenér Michal Odehnal.

Ve druhé půli snížila Bulavová a Waszutová dokonce na rozdíl jedné branky. „Hra se zlepšila a po poločase jsme stáhli na rozdíl jednoho gólu. Bohužel jsme dle rozhodčích moc faulovali, až přišly tři desítky. Z jedné jsme inkasovali. Brankářka sice střelu chytla, ale z dorážky už to nezvládla,“ litoval Odehnal a dodal: „Opět to ovšem byla i naše chyba, protože naše hráčky zapomněly dobíhat a nechaly slovenské holky v klidu dorazit.“

V úterý od 18.15 hodin se Češky utkají s Italkami. Pro postup do středečního finále musí vyhrát o čtyři a více branek.

Ženy: Slovensko – Česká republika 4:2 (3:0)

Branky: Wienerová 2, Macková, Smatanová – Bulavová, Waszutová.
Sestava ČR: Roháčková (Pavlisová) – Odehnalová, Špičková, Šturmová, Waszutová, Beštová, Skálová, Sedlačíková, Vacková, Bulavová, Soquessa, Honková, Koplíková. Trenér Michal Odehnal.