Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
STATISTIKY, REFERÁTY A KOMENTÁŘE PO 8. KOLE DIVIZE „A“

Události 8.kola

Dva vedoucí celky soutěže v tomto kole zaváhaly, Slatina vybojovala díly svému brankáři alespoň bod s Ústím a má na čele jednobodový náskok, před Perštejnem, který prohrál střelecké dostihy v Mělníku, kde ztratil čtyřbrankové vedení. Zaváhání vedoucí dvojice využila Kadaň, která se po výhře v Kolíně bodově přiblížila vedoucímu duu, v tvrdě hraném utkání (rozdáno celkem 11 žlutých karet) prokázala lepší koncovku než hostitelský Kolín, oba celky byly na štíru s proměňováním 10mPK. Slaný vyhrálo druhé utkání a na stále posledním místě stáhlo bodovou ztrátu na tři soupeře před sebou (má ale o zápas navíc), mělo však pomalejší rozjezd a muselo smazávat rychle nabité tříbrankové manko, nakonec však z toho bylo dvouciferné vítězství. V aktivitě se na čele osamostatnil o jediný bod Jeřábek J. ze Slatiny. Kýček D. z České Lípy se udržuje bezpečný 5 gólový náskok ve střelcích.

Statistiky: V osmém kole dopadl souboj domácí – hosté trochu lépe pro hostitelské celky v poměru 2 1 1, na cizí palubovce dokázala naplno bodovat jen Kadaň v Kolíně a jeden bod si veze Ústí od Slatiny. Jediný dvouciferný výsledek se urodil ve Slaném, které nadělilo Chomutovu nakonec 11 branek. Nejvíce gólů viděli diváci v Mělníku, a to 17. K utkáním nastoupilo celkem 71 hráčů, nejvíce, a to 11, nominovala Kadaň, nejméně jich nasadil opět Perštejn, jen 7. Celkem bylo vstřeleno 53 branek (průměr na zápas 13,25), domácí jich vstřelili 29 (průměr na zápas 7,25), hosté se trefili 24x (průměr na zápas 6,00). Toto kolo sledovalo jen 70 diváků (nový smutný rekord), nejvíce si jich našlo cestu do mělnické, kladenské a slánské haly, a to po 20. Celkem bylo uděleno 16 žlutých karet (vyrovnaný rekord, jen v utkání Kolína s Kadaní jich bylo uděleno celkem 11. Jeden hráč (z karetního mariáše v Kolíně) musel předčasně do sprchy, červené žolíka uviděl Seifert L. z Kolína. Nejvíce akumulovaných faulů posbírala Kadaň (vyrovnaný smutný rekord), celkem 16, nejslušnějším týmem v této činnosti bylo Slaný, jen se 5 fauly.

Přestřelku v mělnické hale zvládla nakonec lépe rezerva Olympiku, která v závěrečné devítiminutovce smazala čtyřbrankové manko s Perštejnem, hosté odmítli v samotném závěru remízu, když neproměnili zkrácený 10mPK, domácí kanonýr Gabčo J. ml. se trefil 5x, hattrick perštejnského Chmelana na body nestačil. Hosté od zahájení hry praktikovali hru s brankářem v poli. Obránce držel míč u svého pokutového území, brankář si naběhl před branku soupeře a takto hráli celý první poločas. Hosté také otevřeli skóre v 5 minutě Rácem. Domácí velice brzy srovnali stav Gabčem ml., ale byl to opět Rác, který vrátil vedení hostům. Od 10 minuty hráli hosté pod tlakem 5 AF, ale dalšího se do přestávky již nedopustili. Přesto po čtvrthodině hry o vedení přišli, když se domácím povedl dvoj zásah góly Šustra a druhé trefy Gabča ml. Hostitel si tak přenesl do druhé části hry nejtěsnější vedení. Po změně stran již hosté přešli ke klasickému gólmanovi v brance a hned to bylo na výsledku znát. Kapitán Filinger velice brzy vyrovnal, hostům vzápětí vrátil vedení Chmelan, a pojistku přidal svým druhým gólem ještě Filinger. Domácí zareagovali jedinou trefou Gabčem ml. (zkompletovaný hattrick), ale další tří minutovka opět patřila hostům, k Holmanovi se přidal dvěma zásahy Chmelan (trefená hattrick) a po půlhodině měli hosté čtyřbrankový náskok. To jako by je uspokojilo, přišly dvě snižovací branky domácího celku od Gabča ml. a Tajče a domácí byli opět ve hře. Hosté začali hrát opět power-play, ale tentokrát se jim to krutě vymstilo, domácí dokonali obrat, a nakonec se mohli radovat z těsné výhry, kontaktní branku, pátou v pořadí, trefil Gabčo ml., vyrovnání připravil Slezák a dílo dokonal vítěznou brankou kapitán Prejsa. Domácí sice nabídli svému soupeři 10mPK (ze vzdálenosti cca 8 metrů od branky), ale ten neproměnili, a tak všechny body zůstaly v Mělníku. Mělník B se čtvrtou výhrou posunul na 4 místo tabulky, může se spolehnout na dva osvědčené střelce, Gabča J. ml. 12+5 a Prejsu T. 10+7. Perštejn poslední dvě své utkání prohrál shodným rozdílem o jedinou branku, ale zůstává druhý, má stále 100 % hráče v bodové aktivitě Chmelana J. 12+9, dále ve všech svých šesti vystoupeních bodovali Filinger D. 10+7 a Dolejška M. 13+13 a Holman J. 13+12.

Dramatický a poměrně tvrdý duel mezi domácím kolínským SKP a kadaňským Betisem, přinesl plný bodový zisk hostům, kteří lépe využívali své šance a trestali chyby hostitelského celku, rozhodčí rozdali celkem 11 žlutých karet, ale jen jediný hráč to přetavil v červenou (domácí Seifert), hosty podržel i brankář Živnůstka, kadaňský kapitán Škůrek trefil hattrick, oběma celkům moc nevycházely nabídnuté 10mPK. Bojovné utkání plné soubojů, které byly často za hranou pravidel, takže od prvních minut rychle narůstaly AF, domácí měli 5 faulů již v 9 minutě hosté je dohnali o pár minut později. První změna skóre přišla již ve 2 minutě a domácí celek poslal do vedení Rosendorf. To však trvalo velice krátce, soupeř vyrovnal Kozlíkem, podobná situace, ale v opačném gardu nastala o chvilku později, vedení hostů brankou Sýkory také mělo jepičí život, vyrovnávací branku trefil Navrátil. Po čtvrthodině hry nastal únik hostů v podobě čtyř slepených branek, dvě si připsal kapitán Škůrek, další branku přidal ještě Schreiner a Kozlík se trefil podruhé. Domácí kontrovali jediným gólem Seiferta. V samotném závěru první půle se oba celky trefily ještě jednou, sedmou branku hostí (dokonal svůj hattrick) vstřelil Škůrek, u domácích se podruhé trefil Navrátil, a tak hosté šli do poločasové přestávky s tříbrankovým vedením. Podobný průběh měl i druhý poločas, takže domácí kopali celkem šest 10mPK (proměněny ale byly jen dva) a hosté měli tuto výhodu v zápase 3x (trefili se ale jen jednou). Tento průběh utkání vyvolával soustu diskuzí s rozhodčími, i proto se hrály oba poločasy každý cca 50 minut a rozhodčí spustili karetní mariáš (11 žlutých napomenutí, jeden červený žolík pro domácí celek). Nakonec rozhodla menší úspěšnost domácího celku v proměňování šancí, zásluhu na tom měl i výborný kadaňský brankář. Druhé dějství začali lépe domácí, kteří se dvěma góly od Seiferta a Kopeckého dostali jen na jednogólové manko, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Větší klid hostům vrátil Schreiner s Hrdinkou, domácí stihli jen snižovací branku Slezákem. Kadaň si další výhrou, v pořadí čtvrtou, udržela třetí pozici (navíc má zápas k dobru) a ztrácí již jen jeden bod na čelo, 100 %v bodovém sběru zůstává Hrdinka P. 8+8, ve všech svých pěti startech bodoval i střílel branky Schreiner F. 8+1. Kolín poslední tři utkání nevyhrál a vždy inkasoval 9 branek, zůstává předposlední, ale už se na něj bodově dotáhlo Slaný, nejlepším střelcem je Slezák L. 9+2, kterému na to stačily pouhé 3 starty.

Slatinské FC na své palubovce hrálo nerozhodně s ústeckou Bocou Juniors, branky padaly jen v úvodní čtvrthodině, pak koncertovali oba gólmani, tlak hostů po změně stran, včetně power-play, hostitel ustál bez úhony, zejména díky brankáři Šídlovi. V první půli se hrál oboustranně spíše bojovný futsal. Již ve třetí minutě se domácí dostali do vedení Jeřábkem, ale soupeř bleskově vyrovnal brankářem Sidorem. Další vedení domácích přišlo po 13 minutách hry od Hanuščíka, také na tento stav hosté brzy zareagovali vyrovnávací brankou kapitána Jelena. Jak se později ukázalo, ve zbytku utkání byl zapisovatel bez práce, dalších branek se diváci nedočkali, i když šancí měli oba celky poměrně dost. Po přestávce začali domácím hráčům docházet síly, soupeř je zatlačil na jejich polovinu, zkusili i power-play, ale stála proti nim neprůstřelná zeď jménem Šídlo. Utkání tak nakonec dospělo k remíze, se kterou budou, vzhledem k průběhu zejména druhého poločasu, spokojenější domácí hráči. Slatina přerušila sérii tří dominantních výher, ale i vzhledem ztrátám konkurenta z Perštejna, zůstává na čele s jednobodovým náskokem, 100 % v bodové i střelecké aktivitě je nadále Jeřábek J. 14+15, ve všech svých šesti startech bodoval Beneš J. 18+10. Ústí poprvé v soutěži remizovalo a s 10 body je ve středu tabulky na 5 místě, nejlepším střelcem je se šesti góly Benda J.

Zajímavou zápletku připravila slánské Čechie s hostujícím chomutovský Atleticem, rychlé vedení hostů, zklidnění domácích hráčů time autem, smazání třígólového manka ještě do přestávky, a nakonec výrazná výhra hostitelského celku, 4 góly domácího kapitána Jiránka, rychlý hattrick chomutovského Vondráčka tentokrát na body nestačil. Před utkáním všichni účastníci ve slánské hale uctili památku zesnulého p. Kurilly minutou ticha. Úvod vyšel hostům nad očekávání, než se domácí probudili prohrávali po 5 minutách o tři branky, začal to dvěma góly kanonýr Vondráček, třetí trefu připojil ještě Myšička ml. Hosty to jaksi ukolébalo a domácí se postupně dostávali do hry. V 10 minutě snížil domácí snajpr Kroutil. Následně si hostitelský celek vzal time out, který se jim vyplatil, neboť hned poté duo Dandů srovnalo stav. Hosté ještě jednou zahrozili Vondráčkem (dokonaný hattrick), ale těsně před přestávkou domácí stihli strhnout vedení na svoji stranu dvěma góly kapitána Jiránka. Po změně stran již domácí žádný zvrat svému soupeři nedovolili, pojišťovací branky přidal Paluba s Kroutilem. Soupeř kontroval po půlhodině hry jen gólem Myšičky, další branky se hosté nedočkali, šance sice měli ale ty neproměňovali, a naopak ještě 4x tahali míč ze své sítě. V závěrečné osmiminutovce se prosadili Danda L. a Palubou podruhé a Jiránek přispěl dalšími svými dvěma góly nakonec k dvouciferné výhře. Slaný vyhrálo podruhé za sebou a smazalo bodovou ztrátu na tři celky před ním, Jiránek bodoval v posledních šesti utkáních v řadě 8+7, nejlepším střelcem je Danda P s 10 góly. Chomutov zůstává na třech výhrách (venku má zatím pasivní bilanci 1 0 3) ve středu tabulky, 100 % v bodové aktivitě je nadále Vondráček D. 15+10.

Střelcem kola se s 5 góly stal Gabčo J. ml. z Mělnika. Nejlepšími asistentem, nahrávali celkem na 3 branky, byli Treml L. z Chomutova, Prejsa T. s Lehnerem L. (oba Mělník) a Chmelan J. s Bubelou O. (oba Perštejn).

Historické statistiky:

čekatelé: Navrátil J. (Kolín) – 5 branek do stovky, 9 sezóna, Škopek M. (Kolín) – 7 bodů v aktivitě do stovky, 93 (36+57), 11 sezóna, Mrština B. (Slaný) – 6 bodů v aktivitě do dvoustovky, 194 (106+88), 9 sezóna, Slatina – 7 branek do pětistovky, 3 sezóna

Sestava 8. kola:

Šídlo K. (Slatina) – Gabčo J. ml. (Mělník B) 2x, Jiránek J. (Slaný), Vondráček D. (Chomutov) 3x, Chmelan J. (Perštejn)

O1A0801 SK Olympik Mělník B – TJ Spartak Perštejn 9 : 8 (3 : 2)

Rozhodčí: Cichra David (8,4), Zlatník Jakub (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 20 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 8. 12. 2019 Výkop: 18:00 AF: D 4/6 – H 5/3 Fair play: D 26 – H 26
Branky (asistence): 7. Gabčo Josef ml. (Šustr Dominik), 16. Šustr Dominik (Lehner Lukáš), 17. Gabčo Josef ml. (Lehner Lukáš), 26. Gabčo Josef ml. (Lehner Lukáš), 31. Gabčo Josef ml. (Prejsa Tomáš), 34. Tajč Tomáš (Prejsa Tomáš), 37. Gabčo Josef ml. (Prejsa Tomáš), 38. Slezák Daniel (Gabčo Josef ml.), 39. Prejsa Tomáš (Hnízdil Dominik) – 5. Rác Daniel (Sabadosh Ihor), 9. Rác Daniel (Chmelan Jiří), 22. Filinger David, 24. Chmelan Jiří (Bubela Ondřej), 25. Filinger David (Chmelan Jiří), 27. Holman Jaroslav (Chmelan Jiří), 29. Chmelan Jiří (Bubela Ondřej), 30. Chmelan Jiří (Bubela Ondřej)
ŽK: Gabčo Josef ml. – Rác Daniel
SK Olympik Mělník B: Hnízdil Dominik, Prejsa Tomáš, Lehner Lukáš, Slezák Daniel, Tampír Roman, Gabčo Josef ml., Šustr Dominik, Frýzek Lukáš, Tajč Tomáš
TJ Spartak Perštejn: Sabadosh Ihor, Filinger David, Chmelan Jiří, Schreiner Martin, Rác Daniel, Bubela Ondřej, Holman Jaroslav Nejlepší hráči: Gabčo J. ml. (Mělník B), Filinger D. (Perštejn), Frýzek L. (Mělník B)

O1A0802 SKP Kolín – FC Betis Kadaň 7 : 9 (4 : 7)

Rozhodčí: Vala Luboš (7,9), Černý Martin (7,9) Delegát: Gryc Leoš Diváků: 10 Místo konání: SH Kolín Datum konání: 7. 12. 2019 Výkop: 19:15 AF: D 7/6 – H 9/7 Fair play: D 14 – H 14
Branky (asistence): 2. Rosendorf Stanislav (Kovařík Jakub), 9. Navrátil Jakub, 18. Seifert Lukáš, 20. Navrátil Jakub (Rosendorf Stanislav), 22. Seifert Lukáš (Kovařík Jakub), 27. Kopecký Miroslav, 34. Slezák Lukáš (Rosendorf Stanislav) – 3. Kozlík David, 8. Sýkora Lukáš (Živnůstka David), 13. Škůrek Ladislav, 15. Škůrek Ladislav (Schreiner Filip), 16. Schreiner Filip (Kozlík David), 17. Kozlík David (Živnůstka David), 20. Škůrek Ladislav, 28. Schreiner Filip (Kozlík David), 32. Hrdinka Patrik (Kardos Imrich)
ŽK: Barták Ondřej, Slezák Lukáš, Navrátil Jakub, Kopecký Miroslav – Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Kardos Imrich, Schreiner Filip, Grund Milan, Sýkora Lukáš ČK: Seifert Lukáš – 0
SKP Kolín: Barták Ondřej, Slezák Lukáš, Seifert Lukáš, Kovařík Jakub, Jehlička Aleš, Funda Ladislav, Navrátil Jakub, Rosendorf Stanislav, Kopecký Miroslav, Kašpar Jiří
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Kardos Imrich, Kaidl Lukáš, Peinelt Jan, Schreiner Filip, Grund Milan, Sýkora Lukáš, Kozlík David, Hartman Hynek Nejlepší hráči: Živnůstka D. (Kadaň), Rosendorf S, (Kolín), Kozlík D. (Kadaň)

O1A0803 FC Slatina 2006 – BOCA Juniors Ústí n/L 2 : 2 (2 : 2)

Rozhodčí: Nejedlo Tomáš (8,4), Peták Jan (8,4) Delegát: Trlida Zdeněk Diváků: 20 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 8. 12. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 3/4 – H 4/5 Fair play: D 27 – H 25                                    Branky (asistence): 3. Jeřábek Jan (Kafka Jaroslav), 13. Hanuščík Jakub (Beneš Jan) – 4. Sidor Martin (Formánek Jiří), 16. Jelen Karel (Sidor Martin)
ŽK: 0 – Urbánszký Alexandr
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Paluka Lukáš, Kafka Jaroslav, Tenkl Tomáš, Hanuščík Jakub, Beneš Jan, Tenkl Martin, Jeřábek Jan, Bouška Martin
BOCA Juniors Ústí n/L: Sidor Martin, Jelen Karel, Urbánszký Alexandr, Formánek Jiří, Memeti Adrian, Slepčík Dalibor, Čisár Jan, Benda Jaroslav, Cibrík Michal Nejlepší hráči: Šídlo K. (Slatina), Cibrik M. (Ústí), Beneš J. (Slatina)
O1A0805 R.S.C. Čechie Slaný – FC Atletico Chomutov 11 : 5 (5 : 4)

Rozhodčí: Říha Jaroslav (8,3), Prágl Martin (8,3) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 8. 12. 2019 Výkop: 11:00 AF: D 2/3 – H 5/5 Fair play: D 23 – H 25
Branky (asistence): 10. Kroutil Radovan, 12. Danda Petr (Řehák Zdeněk), 13. Danda Lukáš, 19. Jiránek Jakub (Kroutil Radovan), 20. Jiránek Jakub (Kroutil Radovan), 21. Paluba Jan (Danda Petr), 27. Kroutil Radovan (Náprstek Radek), 32. Danda Lukáš, 34. Jiránek Jakub (Danda Lukáš), 36. Paluba Jan (Jiránek Jakub), 37. Jiránek Jakub (Řehák Zdeněk) – 1. Vondráček Denis (Treml Lukáš), 2. Vondráček Denis (Treml Lukáš), 5. Myšička Karel ml. (Treml Lukáš), 15. Vondráček Denis (Myšička Karel), 30. Myšička Karel (Vondráček Denis)
ŽK: Jiránek Jakub, Danda Lukáš – Myšička Karel ml.
R.S.C. Čechie Slaný: Dvořák Pavel, Jiránek Jakub, Kroutil Radovan, Paluba Jan, Náprstek Radek, Řehák Zdeněk, Danda Petr, Danda Lukáš
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Moravec Miloslav, Naďal Michal, Vondráček Denis, Podzimek Jan, Myšička Karel, Myšička Karel ml., Treml Lukáš Nejlepší hráči: Jiránek J. (Slaný), Vondráček D. (Chomutov), Kroutil R. (Slaný)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“