Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
STATISTIKY, REFERÁTY A KOMENTÁŘE PO 5. KOLE STČ. KP

Události 5. kola

Podstatnou, kladnou roli v tomto kole hráli gólmani. Slánské MCE si drží neporazitelnost, vyhrálo o jedinou branku u kladenského Brazilu i díky skvělému gólmanovi Pustaiovi. Brandýsek uspěl také venku, zvládl lépe koncovku utkání v Dobřichovicích, pomohla i power-play, i zde hrál důležitou roli gólman, Vokoun vstřelil vítěznou branku. Překvapení se narodilo na Stochově, kde Příbram zachraňovala alespoň bod 5 vteřin před koncem při přesilovce. Přelouč si doma smlsla 13 góly na slánském Hraslu, domácí gólman Záruba udržel čisté konto, 7x se trefil Janecký. Třebusice na domácí palubovce přehrály Kralupy. Na vedoucího Hinka z Třebusic se ve střelcích dotáhl přeloučský Janecký oba mají 13 tref. V aktivitě si Hink udržuje nadále vedení 18 (13+5).

Statistiky:

V pátém kole dopadl souboj domácí – hosté zcela nerozhodně 2 1 2. Na venkovních palubovkách vyhrál jen Brandýsek v Dobřichovicích a MCE Slaný na Kladně. Remízu si veze Příbram ze Stochova. Jediný dvouciferný výsledek přišel z Přelouče, která připravila Hraslu Slaný předčasnou nadílku v podobě 13 gólů, navíc bez inkasované branky, v tomto utkání zároveň padlo nejvíce branek, a to 13. K utkáním nastoupilo celkem 85 hráčů, nejvíce jich hrálo v utkání Přelouče s Hraslem Slaným, celkem 19, nejvíce hráčů nominovala Přelouč, a to 11, nejméně jich nasadil Brandýsek, jen 7 hráčů. Celkem bylo vstřeleno 51 branek, zatím nejméně (průměr na zápas 10,20), domácí jich vstřelili 32 (průměr na zápas 6,40), hosté se trefili jen 19 x (průměr na zápas 3,80). První kolo sledovalo celkem jen 164 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do přeloučské haly, a to 65. Uděleno bylo celkem 9 žlutých karet. Dva hráči uviděli červeného žolíka, Majer ze Stochova a Růžička z Brandýsku. Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly Stochov, Dobřichovice, Brandýsek a Kralupy, celkem po 10, nejslušnějším celkem v této činnosti byly Třebusice, s pouhými 3 fauly.

Duel domácího Stochova s příbramskou Vivou nepoznal vítěze, nováček ze Stochova favorita trápil celý zápas, hosté vydolovali alespoň bod, 5 vteřin před koncem, při přesilovce. Po celé utkání hosté potvrzovali roli favorita diktovali tempo hry, měli územní převahu, ale koncovka jim moc nevycházela. Domácí nováček poctivě bránil a vyrážel k nebezpečným protiútokům, hra na brejky jim celkem seděla. V úvodní části hry se domácí dostali do dvoubrankového trháku, skóre otevřel Hejda, vzápětí Dolák D. přidal pojistku. U hostů se střelecky dařilo jen Hausleitnerovi, který zařídil všechny branky svého celku. Hosté stihli ještě do přestávky smazat dvoubrankové manko. V závěru se hosté sice dostali i do vedení po třetí trefě Hausleitnera, ale domácí odpověděli hned dvěma góly, vyrovnání zařídil Novotný a Hejda svým druhým gólem vrátil vedení hostitelskému celku. O dva body domácí přišli pár vteřin před koncem, při oslabení, když byl po 2 ŽK vyloučen Majer. Na obou stranách se kopaly 10mPK a oba byly úspěšné. Stochov byl velice blízko druhé výhře v soutěži, ale i jeden bod s favoritem je úspěch, nejlepším střelcem zůstává nadále Jungmann s 5 góly, na které mu stačili dvě utkání. Příbram po výborném vstupu do sezóny ztratila potřetí za sebou body, právě kanonýr Hausleitner 9+1 je nyní nejlepším střelcem svého celku.

Přeloučtí Mazáci na své palubovce deklasovali slánský Hrasl 13 góly, aniž by sami inkasovali, hostitel měl utkání plně pod kontrolou, hostům ke smazání nuly na svém kontě nepomohla ani power-play, opět dal o sobě vědět kanonýr Janecký, autor 7 branek. Od začátku bylo utkání zcela pod kontrolou domácího celku, který po vstřelení úvodní branky ve 3 minutě Janeckým zcela ovládl přeloučskou palubovku, ještě 7x do přestávky překonal hostujícího náhradního brankáře Landvojtoviče V., postupně se trefili Cápay, Janecký podruhé, Čada, Janecký hattrick, Pokorný, Janecký počtvrté a Vančura. Po změně stran domácím střelcům chvilku trvalo, než opět pohnuli se skórem, mečbol na desítku připravil Janecký pro Rokytu Vojtěcha. To již hráli hosté od stavu 0:9 power-play, ale ta jim vůbec nevycházela, místo vstřelení alespoň čestného úspěchu ještě 4x tahali míč ze své sítě, v závěru se mezi střelce zapsal také domácí kapitán Rokyta Václav a Janecký si vystřelil šestou a sedmou branku. Přelouč má třetí výhru (první dvoucifernou) a je v tabulce třetí, nejlepším střelcem je Janecký, který ve čtyřech vystoupeních vstřelil 13 branek. Slánský Hrasl má zatím venkovní bilanci tristní 0 0 2 a skóre 1:19, nejlepším střelcem je kapitán Peška s 10 góly.

Dramatický souboj domácích dobřichovických Sokolů s Brandýskem vyzněl nakonec plným bodovým ziskem pro hosty, ale rozhodovalo se až v posledních minutách hry. Velmi bojovné utkání přineslo hodně vzruchu, domácí smazali tříbrankovou ztrátu, vyloučení hostujícího hráče umožnilo srovnání stavu hostiteli, Brandýsek pohrdl v závěru za stavu 5:5 10mPK, ale nakonec výhru vystřelil gólman Vokoun při power-play. V tomto utkání měli navrch futsalovější hosté. Ti měli také míč převážně na svých futsalkách a pěknými kombinačními akcemi překonávali obranu domácích. Domácí sázeli spíše na bojovnost a na dlouhé míče na vysunutého útočníka. V úvodní části hry to také byli hosté, kteří se dostali během 10 minut do tříbrankového vedení, první změnu skóre připravil Kroc P., vedení navýšili Houha a Kroc P. podruhé. Domácí snížili sice Havelkou, ale Toman vrátil hostům tříbrankové vedení. O další snížení se postaral domácí Rada a hostitel tak šel do druhé části hry se dvoubrankovým mankem. Hned v úvodu druhého poločasu si zkompletoval hattrick Kroc P., ale ani toto další tříbrankové vedení nebylo dostatečné. Nesmířil se s ním zejména Štědroňský, který svým čistým hattrickem během 8 minut trefil nerozhodný stav, vyrovnávací branku vstřelili domácí v přesilové hře po vyloučení Růžičky. A tak bylo zaděláno na zajímavý závěr utkání. První šanci rozhodnout utkání dostali hosté, ale 10mPK nevyužili. Hosté tedy šáhli po power-play a hned z první akce se podařilo výborně chytajícímu brankáři Vokounovi, tvrdou střelou od půlky do šibenice, vrátit hostům vedení, které ještě pojistil z dalšího 10mPK, svoji čtvrtou brankou, Kroc P. Brandýsek má již čtvrtou výhru v řadě a zůstává druhý za zatím suverénním MCE, stále má tři 100 % hráče v aktivitě, Tomana 6+5, Kroce P. 7+6 a Kroce L. 4+3. Dobřichovice si připsaly třetí porážku (druhá v domácím prostředí) a zůstávají ve středu tabulky, jediným pravidelným sběratelem bodů v aktivitě je Rada L. 10+3.

Slánské MCE je nadále 100 %, veze si nejtěsnější výhru z Kladna od Brazilu, když muselo smazávat dvoubrankové manko, velkou oporou mu by také gólman Pustai, který ve druhém poločase udržel čisté konto. Po opatrném začátku šli do vedení hosté v 9 minutě Žahourem. Domácí však zvýšili aktivitu a hned třemi slepenými góly obrátili skóre na svoji stranu, nejprve vyrovnal Santler a Havlíček s Procházkou poslali hostitelský celek i do vedení. Během 18 minuty však domácí dvakrát chybovali a posadili soupeře na koně, který srovnal stav góly Marouška a Nykla. Po změně stran hosté opět udeřili, podruhé se trefil Maroušek a jak je později ukázalo, byla to i vítězná branka. Domácí do konce utkání sevřeli hosty na jejich polovině, ale slánský gólman Pustai v brance doslova čaroval a nepustil za svá záda ani jeden míč. MCE drží plný bodový zisk i po pátém kole, nejlepším střelcem celku je kapitán Volf 7+4. Kladno má již 4 porážky v řadě a je na dně tabulky, nejlepšími střelci klubu je s pouhými 3 góly jsou Zelenka, Dlouhý a Havlíček.

Třebusice si v domácím prostředí poradily s Kralupami, o zisku tří mistrovských bodů rozhodly ještě do přestávky. V přátelské duchu hrané utkání měli podstatně lepší střeleckou mušku domácí hráči. Již po 5 minutách hry se trefil Šulc V. vzápětí přidal pojistku kanonýr Hink. Třetí branku hostitele trefil Šerák M., další přidal brankář Sedlák a v závěru poločasu pátý úspěch přidal ještě Hink. Hosté kontrovali v samotném závěru první půle 2x Vymětalíkem a šli tak do poločasové přestávky s třígólovým mankem. Po změn stran hosté zpřesnili hru, ale opět jako první inkasovali od Kubína ml. Hostům se poté podařilo vstřelit dvě branky Koláčkem L. a Kaňkou, ale žádné drama se nekonalo. Definitivní pojistku vítězství přidal Šulc K. Třebusice se po rozpačitém začátku sezóny rozjíždějí, mají třetí výhru v řadě a jsou v horní polovině tabulky, mají spolehlivého kanonýra i sběratele bodů v aktivitě Hinka 13+5. Kralupy zatím tápou s jedinou výhrou jsou na předposledním místě tabulky, 100 % v bodové aktivitě je Vymětalík 7+7, ale na body to zatím nestačí.

Střelcem kola se stal se 7 góly Janecký J. z Přelouče. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 4 branky, byl také hráč Přelouče, Vančura V.

Statistiky:

čekatelé: Kralupy – 5 branek do osmnáctistovky, 14 sezóna, Zlata R. (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 8 sezóna. Moravec L. (Kralupy) – 1 branka do dvoustovky, 14 sezóna, Mára M. (Kralupy) – 3 branky do stovky, 14 sezóna, Kunc L. (Příbram) – 2 branky do stovky, 4 sezóna, Šerák R. (Třebusice) – 10 branek do stovky, 9 sezóna

Sestava 5.kola:

Pustai S. (MCE Sl) – Janecký J. (Přelouč) 2x, Kroc P. (Brandýsek), Hausleitner J. (Příbram), Vančura V. (Přelouč)

O1A0501 FK Stochov – FK Viva Příbram 4 : 4 (2 : 2)
Rozhodčí: Kalík Michal, Polák Ivo Diváků: 35 Místo konání: SH Stochov Datum konání: 23. 11. 2019 Výkop: 20:15 AF: D 4/6 – H 2/6 Fair-play (trestné body): D 15 – H 10
Branky (asistence): 12. Hejda Marek (Novotný Jindřich), 13. Dolák Dominik (Dolák Lukáš), 37. Novotný Jindřich (Dolák Dominik), 39. Hejda Marek – 14. Hausleitner Jakub, 20. Hausleitner Jakub (Pravda Jakub), 36. Hausleitner Jakub, 40. Hausleitner Jakub
ŽK: 0 – Hausleitner Jakub ČK: Majer Jiří – 0
FK Stochov: Pokorný Zbyněk, Novotný Jindřich, Schöner Pavel, Černý Lukáš, Dolák Dominik, Dolák Lukáš, Hejda Marek, Majer Jiří
FK Viva Příbram: Branžovský Marek, Zykán Jan, Trefný Josef, Beneš Lukáš, Drašnar Ondřej, Hausleitner Jakub, Řezáč Filip, Pravda Jakub, Šperer Josef Nejlepší hráči: Hausleitner J. (Příbram), Hejda M., Dolák D. (oba Stochov)

O1A0502 FC Mazáci Přelouč – Hrasl Slaný 13 : 0 (8 : 0)

Rozhodčí: Vala Luboš, Hervert Pavel Diváků: 65 Místo konání: SH Přelouč Datum konání: 23. 11. 2019 Výkop: 19:30 AF: D 3/5 – H 4/2 Fair-play (trestné body): D 8 – H 6
Branky (asistence): 3. Janecký Josef (Vančura Václav), 7. Cápay Libor, 10. Janecký Josef (Vančura Václav), 11. Čada David, 13. Janecký Josef (Čada David), 15. Pokorný Jan, 17. Janecký Josef (Březina Milan), 18. Vančura Václav (Čada David), 27. Janecký Josef (Vančura Václav), 34. Rokyta Vojtěch (Cápay Libor), 36. Janecký Josef (Březina Milan), 37. Rokyta Václav (Jirka Michal), 39. Janecký Josef (Vančura Václav)
FC Mazáci Přelouč: Záruba Marek, Rokyta Václav, Březina Milan, Pokorný Jan, Vančura Václav, Dlask Daniel, Janecký Josef, Čada David, Cápay Libor, Rokyta Vojtěch, Jirka Michal
Hrasl Slaný: Landvojtovič Jan, Peška Jan, Landvojtovič Jan ml., Landvojtovič Vít, Procházka David, Kozák Petr, Eichler Tomáš, Kuba Ondřej Nejlepší hráči: Procházka D. (Hrasl Sl), Janecký J., Čada D. (oba Přelouč)

O1A0503 TJ Sokol Dobřichovice – Futsal Club Brandýsek 5 : 7 (2 : 4)

Rozhodčí: Peták Jan, Navrátilová Pavla Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 22. 11. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 5/5 – H 7/3 Fair-play (trestné body): D 12 – H 17
Branky (asistence): 11. Halenka Jakub, 14. Rada Lukáš (Plzák Michal), 27. Štědronský Martin, 30. Štědronský Martin, 35. Štědronský Martin (Rada Lukáš) – 2. Kroc Patrik (Růžička Jiří), 7. Houha Lukáš, 10. Kroc Patrik (Růžička Jiří), 13. Toman Matěj (Růžička Jiří), 21. Kroc Patrik, 37. Vokoun Martin (Kroc Lukáš), 39. Kroc Patrik
ŽK: Obermajer Ladislav – Kroc Patrik ČK: 0 – Růžička Jiří
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Rada Lukáš, Štědronský Martin, Janoušek Václav, Plzák Michal, Onderka Adam, Halenka Jakub, Černý Daniel, Obermajer Ladislav
Futsal Club Brandýsek: Vokoun Martin, Tesař Tomáš, Toman Matěj, Kroc Lukáš, Kroc Patrik, Houha Lukáš, Růžička Jiří Nejlepší hráči: Kroc P., Vokoun M. (oba Brandýsek), Štědroňský M. (Dobřichovice)

O1A0504 FC Brazil Kladno – MCE Slaný 3 : 4 (3 : 3)

Rozhodčí: Trlida Zdeněk, Nejedlo Tomáš Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 24. 11. 2019 Výkop: 20:15 AF: D 3/2 – H 3/5 Fair-play (trestné body): D 11 – H 10
Branky (asistence): 12. Santler Dominik (Procházka Šimon), 13. Havlíček Robin (Hudousek Marek), 17. Procházka Šimon (Santler Dominik) – 9. Žahour Martin (Maroušek Jan), 18. Maroušek Jan (Nykl Michal), 19. Nykl Michal, 25. Maroušek Jan (Zlata René)
ŽK: Dlouhý Pavel, Dvořák Josef, Santler Dominik – Nykl Michal
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Neumann Radislav, Dlouhý Pavel, Dvořák Josef, Procházka Šimon, Havlíček Robin, Hudousek Marek, Kott Tomáš, Santler Dominik
MCE Slaný: Pustai Simon, Volf Libor, Beneš Adam, Maroušek Jan, Kalous Lukáš, Zlata René, Nykl Michal, Žahour Martin Nejlepší hráči: Maroušek J. (MCE Sl), Procházka Š. (Kladno), Pustai S. (MCE Sl)

O1A0505 PK Třebusice – AFC Kralupy 7 : 4 (5 : 2)

Rozhodčí: Říha Jaroslav, Bázler Jiří Diváků: 24 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 22. 11. 2019 Výkop: 18:15 AF: D 0/3 – H 5/5 Fair-play (trestné body): D 3 – H 10
Branky (asistence): 5. Šulc Kryštof, 6. Hink Jaroslav (Šulc Richard), 11. Šerák Martin (Hink Jaroslav), 14. Sedlák Michal (Kubín Martin ml.), 18. Hink Jaroslav (Sedlák Michal), 22. Kubín Martin ml. (Hink Jaroslav), 37. Šulc Kryštof – 19. Vymětalík Vladimír (Koláček Libor), 20. Vymětalík Vladimír (Koláček Libor), 25. Koláček Libor (Vymětalík Vladimír), 27. Kaňka Jan (Bednárik Jan)
PK Třebusice: Sedlák Michal, Hink Jaroslav, Šerák Radek, Šerák Martin, Fedrhanc Adam, Šulc Richard, Kubín Martin ml., Šulc Kryštof
AFC Kralupy: Horkavý Milan, Vymětalík Vladimír, Koláček Libor, Koláček Tomáš, Moravec Lukáš, Sobotka Jiří, Kaňka Jan, Bednárik Jan Nejlepší hráči: Hink J., Šerák M. (oba Třebusice), Vymětalík V. (Kralupy)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda Stč. KSF