Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
STATISTIKY, REFERÁTY A KOMENTÁŘE PO 6. KOLE DIVIZE „A“

Události 6.kola

Oba nejlepší celky soutěže nezaváhaly, Perštejn i v podstatně oslabené sestavě nadělil Ústí 14 branek. Slatina přestřílela Chomutov 12 góly, nezastavilo ji ani pětibrankové manko z poloviny utkání. Mělník B si poradil s Kadaní, která zkolabovala zejména ve střelbě z 10mPK. Česká Lípa zvládla dramatický duel se Slaným v závěrečných vteřinách utkání brankou z 10mPK a také smazávala náskok soupeře, který si tak musí na první body ještě počkat. Do čela aktivity se Jeřábek ze Slatiny, 13+15, bodově dotáhl na svého spoluhráče Tenkla T., 8+20. Střelcům vládně nyní s pětigólovým náskokem Kýček z České Lípy.

Statistiky: v šestém kole zcela vládly domácí celky v poměru 4 0 0, nejvyrovnanější duel se uskutečnil v České Lípě. Další tři zápasy přinesly dvouciferné výhry, 20 branek (nejvíce v tomto kole) viděli diváci v Perštejně v duelu s Ústím (14:6) a na Kladně v zápase Slatiny z Chomutovem (12:8), desítku nadělila rezerva Mělníku Kadani. Šestibrankový koncert slatinského Kafky, pětigólové představení kapitána České Lípy Kýčka. K utkáním nastoupilo celkem 71 hráčů (vyrovnaný rekord), nejvíce, a to 11, nominovala Česká Lípa, nejméně jich nasadil Perštejn, jen 6. Celkem bylo vstřeleno rekordních 71 branek (průměr na zápas 17,75), domácí jich vstřelili 44. nový rekord (průměr na zápas 11,00), hosté se trefili 27x (průměr na zápas 6,75). Druhé kolo sledovalo celkem 100 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do českolipské haly, a to 50. Další vyrovnaný rekord je v udělených žlutých kartách, bylo jich celkem 13. Dva hráči museli předčasně do sprch, červené žolíky uviděli Filinger z Perštejna a Šuba P. ml. z Mělníku B. Nejvíce akumulovaných faulů posbíral Mělník B, celkem rekordních 16, nejslušnějším týmem v této činnosti byla Slatina, jen se 4 fauly.

Mělnická rezerva Olympiku přehrála na své palubovce kadaňský Betis, domácí lépe proměňovali své šance, rekordní počet faulů, z devíti 10mPK ale kadaňští hráči proměnili pouhý jeden, na desítce v kadaňské síti má největší podíl Gabčo J. ml., který se trefil 4x. Utkání velmi dobré úrovně, ve kterém měl hostitelský celek lepší střeleckou mušku. Ačkoli výsledek vypadá poměrně jednoznačně, skutečností je, že kdyby hosté dokázali více vytěžit hlavně z nařízených 10mPK (z devíti proměnili jen jediný), mohli odjet s výsledkem pro ně daleko příznivějším. První poločas se vcelku odehrál v pohodové atmosféře, domácí ale zásluhou výborné střelby Gabča J. ml. získali do poločasu výrazný brankový náskok. Skóre se poprvé měnilo po 8 minutách hry kdy se trefil domácí Dvorný. Soupeř sice stihl vyrovnat brzy Hrdinkou, ale více toho kadaňští střelci do přestávky nepředvedli. Po čtvrthodině hry si domácí vrátili vedení Gabčem J. ml., další pojistku přidal Vokoun. V první půli si Gabčo J. ml. stihl zkompletovat hattrick a zajistil tak domácímu celku čtyřbrankové vedení. Hosté ale nerezignovali a do druhé části hry nastoupili s odhodláním průběh utkání zvrátit. Přidali na důrazu v osobních soubojích, a protože domácí v tomto směru nijak nezaostávali, začalo i přibývat AF (domácí se k tomuto číslu dopracovali už po 6 minutách, hosté je poté „dotáhli“ v 31 minutě). Možná se hráči obou mužstev domnívali, že rozhodčí v kurzu trestání zakázané hry poleví, ale ti v nasazeném trendu pokračovali a ve 2.poločase odpískali celkem 19 faulů (11:8). Kromě bohaté úrody AF udělili rozhodčí celkem 7 ŽK, vyloučením to odskákal v poslední minutě domácí Šuba P. ml. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, když snížil Kaidl, ale branky dávaly oba celky a domácí si vedení v první půle udrželi. Šestou branku domácích vsítil Prejsa, soupeř kontroval Schreinerem. Následovaly dvě trefy mělnického Vokouna, hosté odpověděli jedinou brankou Kaidla. Mečbol na desítku pro střelce Gabča J. ml. si připravili hosté sami v podobě vlastence. Také u hostů stihl hattrick Schreiner, ale na body to nestalo. Mělník B nadělil druhou desítku na sebou dostal se před dnešního soupeře na třetí místo, opírá se o dva své střelce, Prejsu 8+2 a Gabča J. ml. 7+4. Kadaň si připsala první porážku, 100 % bodovou aktivitu si udržuje jen Hrdinka 5+6.

Perštejnský Spartak nezastavila ani ústecká Boca, i když hostům hrálo nyní vše do karet, domácí s jediným hráčem na střídání ztratili po 12 minutách vyloučeného brankáře Filingera, jehož ale velice zdatně nahradil hráč z pole a domácí čtyřka, hrající bez možnosti střídání celých 28 minut, deklasovala soupeře 9 góly po změně stran. Do utkání vstoupily oba celky aktivně, hra se přelévala z jedné strany na druhou, brzy také začaly padat branky. Hosté se ve 4 minutě ujali vedení Barákem, domácí však ihned z rozehrávky vyrovnali Dolejškou. Zanedlouho se prosadil i domácí gólman Filinger, další pojistku přidal ještě Schreiner. Soupeř kontroval Bendou. Brzy si to oba střelci zopakovali ještě jednou. Zlom přišel ve 12 minutě, kdy byl za hru rukou mimo pokutové území vyloučen domácí gólman Filinger. Do branky domácích tak musel jít hráč z pole, navíc byli domácí odsouzeni ke hře bez střídání. To hosty dost uchlácholilo, zjevně si mysleli, že nyní začnou branky padat samy. A také začaly, ale překvapivě do jejich sítě. Hosté přesilovku nevyužili, a navíc těsně před přestávkou inkasovali popáté, svoji druhou branku si vystřelil Schreiner a poslal tak svůj oslabený celek do poločasové přestávky s dvoubrankovým náskokem. Hosty neprobudila ani poločasová pauza a domácí „čtyřka“ začala koncertovat. Schreiner si brzy zkompletoval svůj hattrick, následovaly dvě rychlé branky Chmelana. Soupeř zareagoval jedinou trefou Memetiho. V závěrečné osmiminutovce dal o sobě vědět domácí Holman, který se prosadil celkem 4x. Na čtyři branky se dostal také Shreiner, svoji druhou trefu stihl ještě náhradní gólman Dolejška a čtrnáctka byla na světě. Hosté jen trochu zmírnili porážku Bendou (trefený hattrick) a Memetim. Perštejn asi již nic nezastaví, v pěti utkáních vstřelil 61 branek (průměr na zápas 12,2), je sice druhý ale má o jeden zápas méně než bodově shodná vedoucí Slatina, hned tři hráči bodovali i stříleli branky ve všech odehraných zápasech, Filingera 8+7, Chmelana 9+4 a Dolejšku 12+13. Ústí zůstává na dvou výhrách, ale stačí to při vyrovnanosti tabulky zatím jen na předposlední místo, jediným, kdo pravidelně boduje je Benda 8+2.

Málo vídaný obrat v kladenské hale předvedla domácí Slatina v duelu s chomutovským Atleticem, hostům na body nestačilo ani pětibrankové vedení, sedm branek v sedmi minutách přineslo výhru hostitelům, polovinu branek zařídil kanonýr Kafka. Kladenská hala byla svědkem dvou zcela rozdílných poločasů. Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří se ve 4 minutě ujali vedení Kafkou. Hosté se ale velice rychle vzchopili a dvěma slepenými góly strhli vedení na svoji stranu, vyrovnání zařídil Kadlec a vedení Myšička ml., další pojistku přidal ještě Farář. Pak se ujali iniciativy opět domácí a Benešem vstřelili kontaktní branku. V té době podržel hosty několika zdařilými zákroky brankář Miklovič. Po čtvrthodině hry přišly další dva góly v rychlém sledu od Myšičky a Kadlece (druhá trefa) a tak daleko spokojenější šli do poločasové přestávky hosté, s tříbrankovým vedením. Druhý poločas začali domácí hrou power-play, ale nedůsledně, hned po minutě se trefil do prázdné slatinské branky Vondráček, vzápětí skóroval ještě kapitán Moravec a zdálo že je utkání rozhodnuté. Jenže domácí vsadili vše na jednu kartu, pokračovali v power-play a snížili druhým zásahem Kafky. Hosté ještě odpověděli Hajný a opět vedli rozdílem pěti branek. Pak ale začal brankostroj hostitelského mužstva, stíhačku začal proměněnou klasickou penaltou Beneš, který si vzápětí zkompletoval i hattrick. Napodobil ho Kafka dalšími dvěma zásahy a 6 minut před koncem vyrovnal Krpec. Hosté v této fázi hry naprosto propadli v bránění a domácímu celku narostly křídla. Pátá branka Kafky znamenala opětovné vedení, desítku připravil pro kapitána Jeřábka, v závěru ještě navýšil vedení Tenkl T. a vše uzavřel 2 minuty před koncem snajpr Kafka, již trochu nečekané vítězství Slatiny se stalo skutkem. Domácí může mrzet jen zranění Krpce v závěru utkání. Slatina pokračuje ve střeleckých manévrech, třetí výhra v řadě a všechny byly dvouciferné a nadále zůstává na čele soutěže, má stále dva hráče, kteří pravidelně sbírají body v aktivitě, Tenkla T. 8+20 a Jeřábka 13+15, nejlepším střelcem je Beneš s 18 góly. Chomutov nedotáhl nadějné vedení k výhře a zůstává na 6 bodech, 100 % v aktivitě zůstává jen Vondráček 9+9, který je i nejlepším střelcem Atletica.

Českolipský Reas vydřel na domácí palubovce tři body se slánskou Čechií až 11 vteřin před koncem, vítězná trefa přišla z 10mPK, většinu gólů zařídil kapitán Kýček, hosté sice po většinu utkání vedli, ale nakonec je potopil vysoký počet faulů ve druhém poločase. Celé utkání bylo vyrovnané, šťastnější nakonec byli domácí, kteří si v nervy drásající koncovce vystřelili výhru pár vteřin před koncem. První změna skóre přišla ve 3 minutě, kdy se prosadil domácí kanonýr Kýček, ale to bylo na dlouhou dobu v koncovce od domácích vše. Hosté vyrovnali po 7 minutách hry Jiránkem a vzápětí je poslal do vedení Paluba. Třetí zásah v domácí síti připravil Danda L. Domácí stihli do přestávky jen snížit Sedláčkem, navíc ještě jednou inkasovali od Dandy L a šli tak do druhé části hry se dvougólovým mankem. Tento stav se nelíbil zejména domácímu kapitánovi Kýčkovi, který brzy začal smazávat manko, dvakrát docílil kontaktní branky, ale Danda L. (dokonaný čistý hattrick) mu vyrovnání prozatím nedovolil. Začal se střelecky prosazovat další Danda P., ale Hřeben opět snížil a Kýček se svým čtvrtým zásahem dočkal vyrovnání 8 minut před koncem. Závěrečná dvouminutovka přinesla skutečné drama, nejprve se do vedení dostali domácí Sedláčkem, ale v čase 39:22 hostující Danda P. prošel mezi třemi hráči a opět vyrovnal. V čase 39:49 se hosté dopustili dalšího, již 8 AF a domácí ostrostřelec Kýček rozhodl z 10mPK o jednobrankovém vítězství. Nutno podotknout, že domácí hráči dva předešlé 10mPK neproměnili, nechali si drama pro diváky až do posledních vteřin. Česká Lípa si druhou jednogólovou výhrou polepšila na 5 místo, do silného středu tabulky, jediný Sedláček zůstává 100 % v bodovém sběru, 10+11, kanonýr Kýček vévodí s velkým náskokem tabulce střelců, má 23 zásahů. Slaný na první body stále čeká a propast se navýšila na 6 bodů na ostatní soupeře, aktivita Dandy P. 8+3 zatím nestačí.

Střelcem kola se se 6 góly stal Kafka J. ze Slatiny. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 4 branky, byl Holman J. z Perštejna.

Historické statistiky:

čekatelé: Navrátil J. (Kolín) – 7 branek do stovky, 9 sezóna, Škopek M. (Kolín) – 7 bodů v aktivitě do stovky, 93 (36+57), 11 sezóna, Mrština B. (Slaný) – 6 bodů v aktivitě do dvoustovky, 194 (106+88), 9 sezóna, Kadaň – 9 branek do pětistovky, 4 sezóna, Slatina – 9 branek do pětistovky, 3 sezóna

Sestava 6.kola:

Hnízdil D. (Mělník B) – Holman J. (Perštejn) 2x, Kafka J. (Slatina), Kýček D. (Česká Lípa) 3x, Vokoun J. (Mělník B)

O1A0601 SK Olympik Mělník B – FC Betis Kadaň 10 : 6 (5 : 1)

Rozhodčí: Vlašič Miroslav (8,2), Prágl Martin (8,3) Delegát: Ing. Hora Jan Diváků: 20 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 24. 11. 2019 Výkop: 18:00 AF: D 5/11 – H 6/8 Fair-play: D 16 – H 26
Branky (asistence): 8. Dvorný Radim (Prejsa Tomáš), 13. Gabčo Josef ml. (Vokoun Jiří ml.), 14. Vokoun Jiří ml. (Hnízdil Dominik), 17. Gabčo Josef ml., 18. Gabčo Josef ml., 24. Prejsa Tomáš, 32. Vokoun Jiří ml., 33. Vokoun Jiří ml. (Dvorný Radim), 34. vlastní, 39. Gabčo Josef ml. (Vokoun Jiří ml.) – 11. Hrdinka Patrik (Sýkora Lukáš), 23. Kaidl Lukáš, 26. Kaidl Lukáš (Hrdinka Patrik), 31. Schreiner Filip, 35. Schreiner Filip, 38. Schreiner Filip
ŽK: Hnízdil Dominik, Frýzek Lukáš, Slezák Daniel, Gabčo Josef ml. – Hrdinka Valter ČK: Šuba Pavel ml. – 0
SK Olympik Mělník B: Hnízdil Dominik, Prejsa Tomáš, Frýzek Lukáš, Slezák Daniel, Babovák Michal, Vokoun Jiří ml., Šuba Pavel ml., Gabčo Josef ml., Dvorný Radim
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Kaidl Lukáš, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Kardos Imrich, Sýkora Lukáš, Grund Milan, Skirka Lukáš, Schreiner Filip, Peinelt Jan Nejlepší hráči: Vokoun J. (Mělník B), Kaidl L. (Kadaň), Gabčo J. ml. (Mělník B)

O1A0602 TJ Spartak Perštejn – BOCA Juniors Ústí n/L 14 : 6 (5 : 3)

Rozhodčí: Stádník Vladimír (8,4), Navrátilová Pavla (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 20 Místo konání: SH Spořice Datum konání: 24. 11. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 2/4 – H 4/4 Fair-play: D 24 – H 25
Branky (asistence): 4. Dolejška Matěj (Schreiner Martin), 6. Filinger David (Dolejška Matěj), 7. Schreiner Martin (Dolejška Matěj), 11. Filinger David (Holman Jaroslav), 20. Schreiner Martin (Holman Jaroslav), 21. Schreiner Martin (Holman Jaroslav), 24. Chmelan Jiří (Schreiner Martin), 25. Chmelan Jiří, 32. Holman Jaroslav, 36. Dolejška Matěj, 37. Holman Jaroslav, 38. Schreiner Martin (Holman Jaroslav), 39. Holman Jaroslav, 40. Holman Jaroslav – 4. Barák Stanislav, 8. Benda Jaroslav (Knor Vasil), 11. Benda Jaroslav (Knor Vasil), 28. Memeti Adrian (Formánek Jiří), 39. Benda Jaroslav (Memeti Adrian), 40. Memeti Adrian (Čisár Jan)
ŽK: 0 – Cibrík Michal ČK: Filinger David – 0
TJ Spartak Perštejn: Filinger David, Chmelan Jiří, Schreiner Martin, Dolejška Matěj, Bubela Ondřej, Holman Jaroslav
BOCA Juniors Ústí n/L: Sidor Martin, Knor Vasil, Urbánszký Alexandr, Formánek Jiří, Memeti Adrian, Benda Jaroslav, Čisár Jan, Cibrík Michal, Barák Stanislav Nejlepší hráči: Holman J., Dolejška M., Schreiner M. (všichni Perštejn)

O1A0604 FC Slatina 2006 – FC Atletico Chomutov 12 : 8 (2 : 5)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Laštovička Stanislav (8,4) Delegát: Ing. Bydžovský Zdeněk Diváků: 10 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 24. 11. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 1/3 – H 4/4 Fair-play: D 25 – H 26
Branky (asistence): 4. Kafka Jaroslav (Beneš Jan), 12. Beneš Jan (Jeřábek Jan), 23. Kafka Jaroslav (Tenkl Tomáš), 25. Beneš Jan, 29. Beneš Jan (Jeřábek Jan), 32. Kafka Jaroslav (Tenkl Tomáš), 33. Kafka Jaroslav, 34. Krpec Martin (Punčochář Michal), 35. Kafka Jaroslav (Jeřábek Jan), 36. Jeřábek Jan (Beneš Jan), 37. Tenkl Tomáš (Punčochář Michal), 38. Kafka Jaroslav – 7. Kadlec Petr (Vondráček Denis), 8. Myšička Karel ml. (Vondráček Denis), 9. Farář Martin (Myšička Karel), 13. Myšička Karel (Hajný Vladimír), 14. Kadlec Petr (Myšička Karel ml.), 21. Vondráček Denis (Hajný Vladimír), 22. Moravec Miloslav (Myšička Karel), 25. Hajný Vladimír (Kadlec Petr)
ŽK: Jeřábek Jan, Punčochář Michal – Moravec Miloslav, Treml Lukáš
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Jeřábek Jan, Krpec Martin, Kafka Jaroslav, Tenkl Tomáš, Beneš Jan, Punčochář Michal, Suchánek Ondřej, Bouška Martin
FC Atletico Chomutov: Miklovič Lukáš, Moravec Miloslav, Vondráček Denis, Kadlec Petr, Naďal Michal, Hajný Vladimír, Myšička Karel ml., Myšička Karel, Farář Martin, Treml Lukáš Nejlepší hráči: Kafka J., Beneš J. (oba Slatina), Kadlec P. (Chomutov)

O1A0605 REAS Česká Lípa – R.S.C. Čechie Slaný 8 : 7 (2 : 4)

Rozhodčí: Řeháček Lubomír (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Milner Michal Diváků: 50 Místo konání: SH Česká Lípa Datum konání: 23. 11. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 4/4 – H 4/8 Fair-play: D 25 – H 25
Branky (asistence): 3. Kýček Daniel (Sedláček Václav), 18. Sedláček Václav (Kýček Daniel), 22. Kýček Daniel (Sedláček Václav), 28. Kýček Daniel, 30. Hřeben Jiří (Nevrlý Ladislav), 32. Kýček Daniel (Sedláček Václav), 39. Sedláček Václav, 40. Kýček Daniel – 7. Jiránek Jakub (Řehák Zdeněk), 10. Paluba Jan (Jiránek Jakub), 14. Danda Lukáš (Danda Petr), 20. Danda Lukáš (Danda Petr), 25. Danda Lukáš (Řehák Zdeněk), 29. Danda Petr (Řehák Zdeněk), 40. Danda Petr
ŽK: Kýček Daniel – Volgner Petr
REAS Česká Lípa: Procházka Miroslav, Kýček Daniel, Szabo Milan, Nevrlý Ladislav, Heptner Milan, Hřeben Jiří, Ondrúšek Vojtěch, Kliment Dan, Bednář Patrik, Sedláček Václav, Třešňák Michal
R.S.C. Čechie Slaný: Jiránek Jakub, Řehák Zdeněk, Volgner Petr, Paluba Jan, Danda Petr, Danda Lukáš, Náprstek Radek, Pflégr Václav Nejlepší hráči: Kýček D. (Česká Lípa), Danda L. (Slaný), Sedláček V. (Česká Lípa)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“