Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Do Final four se prodraly jen ruské a španělské kluby!

Do Final four se prodraly jen ruské a španělské kluby!

Jako za starých časů… Pokud patříte k futsalovým pamětníkům, pak víte, že v devadesátých letech se bitvy o cenné trofeje na mezinárodním poli na našem kontinentu odehrávaly téměř výhradně mezi ruskými a španělskými hráči. V dubnu 2020, při Final four Ligy mistrů, to bude podobné. Vítězi všech čtyř skupin elitní fáze se staly výhradně celky z Ruska a ze Španělska!

Ve skupině A se radoval debutant soutěže, domácí klub KPRF Moskva. Ten v rozhodujícím utkání proti slovinskému Dobovci prohrával, ale dokázal zápas zvrátit, vyhrát a postoupit.

Také utkání skupiny B se hrála v Rusku, konkrétně v Ťumeni. Od počátku bylo jasné, že vše spěje v souboji domácích se Sportingem Lisabon. Ruský mistr sice zaváhal druhý hrací den při remíze s chorvatským Novo Vrijeme, ale v neděli MFK Ťumeň porazil věhlasný Sporting 3:1 i zde se radovali z postupu domácí.

skupině C se vědělo, že je skupinou smrti a ta to také potvrzovala. Pro někoho překvapivě nepostoupil domácí Kairat Almaty a o vítězi se rozhodovalo v souboji italského Pesara se španělskou Murcií, jejíž branku hájil exchrudimský Carlos Espondola. Remíza 3:3 stačila Murcii k postupu.

Utkání skupiny D, kde bojovala pražská Sparta, jsme sledovali podrobněji a tady si FC Barcelona vybojovala postup jako první.

Čtyři postupující známe, o pořadatelském místě bude UEFA teprve rozhodovat.

24. listopadu 2019, www.efutsal.cz