Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Češi v prvním zápase nestačili na Portugalce

Češi v prvním zápase nestačili na Portugalce

Česká futsalová reprezentace do 21 let nastoupila v úterý v Plzni proti Portugalsku. Hosté prokázali svou extratřídu a zvítězili 4:1.

V prvním poločase měli Češi pár šancí, ale Portugalci ukázali větší kvalitu v zakončení. První branku vstřelil Graca a o druhý gól se postaral Ferreira.

Čechům se nepovedl ani vstup do druhé půle. Hned ve 21. minutě zvýšil na 3:0 pro hosty svým druhým gólem Graca. Český tým se dočkal gólu ve 29. minutě. Künstner snížil po přihrávce Buchty na 1:3. Portugalci ale zvýšili na rozdíl tří branek znovu ve 32. minutě. Ferreira krásně obešel dva hráče a předložil lahůdku Pereirovi – 1:4. Tak i zápas skončil.

„Zápas rozhodla kvalita Portugalců,“ měl jasno trenér Marek Kopecký a dál zhodnotil zápas: „Soupeř byl lepší v pohybu a silnější na míči. Co se týče naší hry, tak jsem nebyl spokojený s prvními deseti minutami. Byli jsme mdlí. Pak jsme se zvedli a měli jsme šance. Jenže se skoro bojíme dát gól. Naopak Portugalci to uklízí do brány krásně obloučkem.“

Hráči portugalské jednadvacítky jsou profesionálové. „Hrají v Benfice nebo ve Sportingu. Naši kluci hrají třeba v týmech, kde se tolik netrénuje. Asi jsme po dvou zápasech v Portugalsku byli namlsaní. Hráli jsme tam lepší zápasy, ale realita je daná. Nesmíme si nic nalhávat. Rozdíl byl obrovský v individuální technice. Naši kluci bojovali a výsledek zkrátka odpovídá průběhu hry,“ dodal Kopecký.

Sestřih branek

Rozhovor s Dušanem Künstnerem

U21: Česká republika – Portugalsko 1:4 (0:2)

Branky: 29. Künstner (Buchta) – 3. Graca, 11. Ferreira (Moreira), 21. Graca (Prereira), 32. Pereira (Ferreira).
Česká republika: Němec (Hůla) – Klíma, Buchta, Zajíček, Fejl, Sznapka, Lidmila, Šarközy, Künstner, Mráz, Hájek, Havrda, Balog. Trenér Marek Kopecký.
Portugalsko: L. Costa (B. Paco) – Ferreira, Moreira, D. Costa, Correia, Graca, Neves, T. Paco, Pereira, Daniel, Martins, Gomes, Rodrigues.