Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Výhrou nad Polskem si reprezentace zajistila turnajové prvenství

Výhrou nad Polskem si reprezentace zajistila turnajové prvenství

Český národní tým dokázal po velké bitvě porazit domácí Polsko a opět se po roce stal vítězem Turnaje 4 zemí. V utkání proti severním sousedům naši hráči vedli již 3:0, jenže dovolili soupeři vyrovnat. Rozhodující gól vstřelil v závěru utkání David Černý.

Český tým začal odzadu a trpělivě bránil. První branky se Neumannovi svěřenci dočkali až ve 13. minutě. Koudelka výborně zapresoval a Rešetár uklízel do odkryté brány. Na poločasových 2:0 pro Čechy zvýšil v 19. minutě po asistenci Koudelky Pavel Drozd.

Vstup do druhé půle byl také parádní. Rychlou branku vstřelil Vnuk – 0:3. Polsko se dočkalo gólu ve 28. minutě, když se po rohovém kopu Kubika trefil Lutecki – 1:3. Krev do žil vlil Polákům vlastní gól ve 34. minutě, když se po autu odrazil míč od Rešetára za Vahalu – 2:3. Drama bylo na světě. O dvě minuty později chyboval na polovině soupeře Vahala, který trefil míčem Zastawnika a od něj doputoval míč do prázdné brány – 3:3.

Dvě minuty před koncem vrátil českému celku vedení David Černý, který vybojoval balon a parádně zavěsil – 3:4. Tato branka nakonec i přes závěrečný tlak domácích při power play byla vítězná.

Polsko – Česká republika 3:4 (0:2)
Branky: 28. Lutecki (Kubik), 34. vlastní Rešetár, 36. Zastawnik – 13. Rešetár (Koudelka), 19. P. Drozd (Koudelka), 21. Vnuk, 38. Černý.
Polsko: Nawrat (Kaluža) – Wilk, Zastawnik, Lutecki, Lopuch – Kubik, Spychalski, Kreft, Solecki, Leszczak, Kriezel, Marek, Lisowski.
ČR: Gerčák (Vahala) – Černý, Rešetár, Holý, Vnuk – Vokoun, Záruba, P. Drozd, Slováček, Koudelka, D. Drozd, Janovský. Trenér Tomáš Neuamann.

25. září 2019 – fotbal.cz