Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Nenyho výběr došel v Dobrušce do osmifinále

Nenyho výběr došel v Dobrušce do osmifinále

Neny Hrubik o působení svého celku v Dobrušce napsal:

Do Dobrušky jsme jeli v této sestavě: Simon Pustai, Nenad Hrubik, Libor Volf, Petr Klusáček, Michal Kratina, Zdeněk Podraný, Dominik Fliťar, Votěch Plachetka.

Vyjeli jsme v sobotu 20.7. v 6:30hodin ráno. Teda Simonovo auto  s Klusim a Volfikem. Tři „Brazilci“ s Míšou dorazili asi v 6:50  k OAZE na Kladně, kde jsme na ně čekali. Tak jsme to hnali co to šlo, protože jsme hráli už od 9:00 hodin první zápas ve skupině „C“ :-)

Do Dobrušky jsme přijeli v 8:45 hodin, tak jsme začátek krásně stíhali.

Skupina „C“:

Bezgólová výhra Ostrava

Frantic Dogs HK 

Golden Guns HK (loňský vítěz)

Ať to teče Dobruška

F.C. Louka Košťany

Nanuk All Stars Slaný

Hralo se 2x 10 minut, postupovali první čtyři týmy, my jsme si věřili na Ostravu a ATT Dobrušku. :-)

Takže jsme chtěli minimálně 6 bodů a postup ze skupiny.

První zápas jsme hráli s Bezgólovou výhrou Ostrava, utkání jsme zvládli a vyhráli 4:2. První střídáni jsme se oťukávali a poznávali. Pak jsme udeřili a měli utkání pod kontrolou. Soupeř vystřelil asi 3x a dal 2 góly. Naše góly dával 3x Podraný a 1x Klusáček.

Po jednozápasové pauze jsme šli na kolotoč s loňským vítězem Golden Guns Hradec Králové, vedený Davidem Drozdem z ERA- PACKu Chrudim a několika dalšími prvoligovými futsalisty.

První poločas jsme pečlivě bránili a překvapivě drželi favorizovaného soupeře na uzdě. Pak se 2x prosadil křížnou střelou na zadní tyč  Vítězslav Hrubý z FC Démoni Česká Lípa, ale za chvíli jsme kontrolovali gólem Klusáčka. První poločas nakonec skončil vedením soupeře v poměru 3:1. Ve druhém poločase jsme chtěli být aktivnější a tak jsme otevřeli více hru. Dostali jsme sice gól na 4:1, ale za chvíli jsme slánskou legendou Volfem zase snížili na 4:2. Hru jsme pak otevřeli úplně a soupeř nás potrestal ještě dvěma přesnými zásahy a utkáni tak skončilo naši prohrou 6:2. Goly: 1x Klusáček, 1x Volf.

Třetí utkání jsme hráli s Frantic Dogs Hradec Králové, se kterým jsme měli dle papírových předpokladů bojovat o třetí místo ve skupině. Nutno říci, že soupeř měl pouze jednoho staršího borce na střídání, ostatní  byli mladí běhaví futsalisté.  Drželi jsme míč na svých kopačkách a snažili se dat první branku. To se nám povedlo Klusáčkem, který za chvíli přidal i druhý zásah. Soupeř nám pak dal gól patičkou po rozehrávce rohu – trochu nešťastný gól.  Do konce utkání zbývalo pár vteřin, když Míša Kratina při rozehrávce autu u naši brány trefil soupeřova útočníka do hlavy a byl z toho další aut. A Míša se toho nebál, znovu rozehrál a znovu trefil protihráče, který balon přesně nahrál a bylo vyrovnáno. Utkání tak  pro nás končí nešťastnou remízou 2:2. Goly: 2x Klusáček.

Čtvrtý zápas hrajeme proti domácímu celku  Ať to teče Dobruška. Hrál se nečekaně vyrovnaný souboj. Nicméně domácí jsme do nějaké větší vyložené příležitosti nepustili, případně skvěle zakročil Simon v bráně. Po narážečce s Klusáčkem dává Neny Hrubik vedoucí branku a uklidňuje tak svůj tým. Další zásah pak přidává Volf – ten si vzpomněl na zlaté ligové časy a vzápětí dává i třetí gól našeho týmu, když ze všech soupeřových borců udělal kuželky a dával do prázdné. :-) Povinná výhra se nerodila lehko, ale nakonec utkání zvládáme a vyhráváme 3:0. Góly 1x Hrubik, 2x Volf.

Poslední utkání ve skupině hrajeme s celkem FC Louka Košťany a již v podstatě nic neřeší. My máme postup už jistý, soupeř je dokonce s předstihem první, když porazil i Golden Guns 3:2. V případě remízy nebo naší výhry bychom obsadili krásné třetí místo. Utkání se tak hraje ve vlažné tempu, pak však dáváme dvě rychlé branky.  Utkaní nakonec končí naší výhrou 4:1. Góly: 2x Kratina, 1x Volf, 1x Podraný.

Ve skupině končíme na 3. místě s nečekaným ziskem 10 bodů a skóre 15:11 a postupujeme tak do osmifinale.

V něm hrajeme proti FC Prostejov. Jednalo se o tým „Brazilců“, který měl neskutečnou podporu dalších 20 příznivců, ale nutno říci, že hráli rychlý a důrazný futsal. Ze začátku nás soupeř presoval a přehrával rychlosti, což vyústilo v jeho vedoucí zásah. Vetšinou se hrálo nahoru dolů a to nám nesedělo. Nicméně po pěkné akci vyrovnává Volf a vypadá to pro nás opět slibně. Bohužel však dostáváme další gól na 2:1 a my zase začínáme hrát nahoru dolů. A to je zase voda na mlýn soupeře, který dává další góly do naší otevřené obrany. Nám již viditelně docházely síly, na víc jak osmifinále jsme letos neměli.  Je možno konstatovat, že soupeř postoupil do dalšího kola zcela zaslouženě. A jejich příznivci byli fakt skvělí, hlasitě svým hráčům fandili a my jsme nemohli ani střídat, jak blízko u postranní lajny stáli. Náš gól: 1x Volf.

Tím pro nás turnaj skončil. Musím říci, že jsem spokojený. Po peripetiích ohledně sestavování týmu jsem vůbec rád, že jsme se nakonec sešli v takovém složeni a že jsme neudělali ostudu a postoupili ze skupiny. :-)

Při trochu větší vůli a možná lepší taktice v osmifinále jsme mohli kouknout na turnaji dále.

Organizace turnaje byla jako vždy skvělá, s vynikajícím občerstvením.

Celý turnaj pak trochu překvapivě vyhrál tým INDIANA PLUMLOV.