Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
ZA 24 LET SI ZAHRÁLO OKRESNÍ PŘEBOR JIŽ 1.489 FUTSALISTŮ

ZA 24 LET SI ZAHRÁLO OKRESNÍ PŘEBOR JIŽ 1.489 FUTSALISTŮ

Historie nejvyšší okresní soutěže – kladenského Okresního přeboru – uzavřela již svou čtyřiadvacátou sezónu. Za tu dobu v této soutěži nastoupilo ve dvaašedesáti oddílech alespoň k jedinému utkání již 1.489 hráčů.

Nejvíce utkání má na svém kontě v přeboru v dresech kladenského Bressonu a rezervy slánské Čechie Jura Stolár, který odehrál již 379 utkání. Druhá příčka patří nestárnoucímu gólmanovi celku 1. DFK Slaný Liboru Hovorkovi (374 duelů),  bronzová pozice patří legendě slánského Fobozu Václavu Zimovi (342 utkání). Jen o tři utkání méně má na svém kontě třebusický Jaroslav Smetana ml.

Sto dvacet devět hráčů již v nejvyšší okresní soutěži nastoupilo minimálně ke sto duelům, z aktivních hráčů má k této hranici nejblíže Lukáš Kuhn  (Tatran Zlonice -98 utkání) a Tomáš Vančata (SK OMASK Kovo Kladno – 96 utkání).

Nic se zřejmě již nemůže změnit v čele historické tabulky střelců kladenského okresního přeboru, kde má nedostižný náskok Jura Stolár, hrající v současnosti nejvyšší okresní soutěž za rezervní tým slánské Čechie. Celkem má tento kanonýr na svém kontě neuvěřitelných 572 přesných zásahů, které vstřelil v dresu nejen svého současného klubu, ale především kladenského Bressonu. V té právě skončené sezóně se trefil v osmnácti případech. Ztráta dalších borců v pořadí tabulky kanonýrů je propastná, když druhé místo patří jeho spoluhráčům z Čechie  Michalu Kozelkovi, který má na svém kontě 302 vstřelených branek a Josefu Baurovi, který se trefil ve 262 případech. Již jen tři další borci překonali hranici dvou set zásahů, čtvrtý Roman Střela (Omask Kovo Kladno) má 260 přesných zásahů, pátý  Milan Svítek (FC Foboz Slaný „B“) se trefil v 227 případech a šestý v celkovém pořadí je pak jeho spoluhráč Nenad Hrubik , který se trefil ve 226 případech. Nejblíže k hranici dvě stě zásahů má nyní Miroslav Douša (KLC Klobuky), jenž má na svém kontě 193 zásahů, jeho tým však bude hrát v příští sezóně pouze OS I. třídy.

Klub střelců nejvyšší okresní soutěže má v současnosti rovných čtyřicet členů – futsalistů, kteří v okresním přeboru vstřelili minimálně 100 branek.  Nově tuto hranici v letošní sezóně překonali  Matěj Toman (F.C. Brandýsek „B“ – 104 branek) a Jan Scheiner (1. DFK Slaný – 101 branek). Z dosud aktivních hráčů má do tohoto prestižního klubu nejblíže Pavel Žák z rezervy slánské Čechie, který má na svém kontě 95 přesných zásahů.

Evidence hráčů v historii Okresního přeboru Kladno zde.

Evidence střelců Okresního přeboru Kladno zde.

Evidence startů v Okresním přeboru Kladno zde.