Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Složení nejvyšší futsalových soutěží 2019/20

Složení nejvyšší futsalových soutěží 2019/20

VARTA futsal liga:

Došlo ke změně ve složení účastníků pro další ročník nejvyšší soutěže. Místo dvou nováčků ve startovním poli najdete tři; Uherské Hradiště po jedné sezóně v lize přenechalo práva na start v ní jinému subjektu a tak mezi elitou budeme vídat starého známého – celek FC Tango Hodonín!

Finalistům ještě ani neuschly dresy, ve Spartě se možná ještě slaví, ale vše už se chystá na zahájení dalšího ligového ročníku. Ten sice odstartuje až v září, ale už teď je jasné, že startovní pole bude trochu jiné, než se čekalo. Bazooka Uherské Hradiště totiž vyklízí ligovou scénu, na které ho nahradí Tango Hodonín!

Ligu opouští Gardenline Litoměřice (odstoupil již v první polovině soutěže) a také VŠB Ostrava, které skončilo poslední. Na jaře se pak radovali fanoušci podporující Nejzbach Vysoké Mýto, který se po roce vrací do 1. ligy jako vítěz východní skupiny 2. ligy. Ze „západu“ pak okusí ligovou soutěž Dynamo České Budějovice, že Se do jihočeského města vrací liga po 20 letech jsme již psali (článek zde).

Bazooka po dravém vstupu do ligy začala ztrácet dech a poměrně brzy se začalo hovořit o tom, že bude chtít ligu v létě opustit. Začaly prosakovat zvěsti o přenechání soutěže Hodonínu, což se nakonec potvrdilo. „Bazooka přenechala práva na první ligu klubu SKP Olympia Hodonín, z. s. a tento klub se pak na základě společné žádosti spojil s druholigovým Tangem Hodonín,“ vysvětlil pro Fotbal.cz předseda Výkonného výboru SFČR Otakar Mestek.

Tango Hodonín se tak po dvou sezónách vrátí do nejvyššího patra soutěží. Jde o tradiční klub, který dříve vystupoval jako Tango Brno a před šesti lety hrál finále ligy proti Chrudimi. V minulé druholigové sezóně skončil na 4. místě a jeho nejlepším střelcem byl Tomáš Buršík, který pamatuje pobyt klubu v 1. lize.

Účastníci VARTA futsal ligy 2019/2020

AC Sparta Praha
Svarog FC Teplice
FK ERA-PACK Chrudim
SK Slavia Praha
SK Interobal Plzeň
Helas Brno
SK Olympik Mělník
FC Démoni Česká Lípa
FTZS Liberec
Nejzbach Vysoké Mýto
FC Dynamo PCO České Budějovice
FC Tango Hodonín

2. ligy:

Ve čtvrtek proběhlo společné Grémium klubů druhých nejvyšších soutěží. Zástupci se sešli, aby slyšeli novinky na téma této soutěže a především aby se dozvěděli, s kým se jejich týmy budou střetávat v zápasech sezóny 2019/2020.

S novými logy a s jedenácti účastníky v každé skupině začne na sklonku září 2. liga futsalu. Opět se bude hrát ve skupinách „výhod“ a „západ“ a pokud vás zajímá, jak dlouho se druhá nejvyšší soutěž hraje ve dvou skupinách, máme pro vás odpověď.

Poprvé se takto hrála v sezóně 1997/1998, obě skupiny tehdy měly po 12 účastnících a zatímco na východě se radoval Helas Brno, na západě triumfovaly pražské Letňany. Kdo v soutěži tehdy vystupoval? Ze jmen, která nám ještě dnes něco řeknou, to kromě Helasu byl Rváčov, což je dnešní ERA-PACK Chrudim, nebo Ebárna Kladno, přímý předchůdce aktuálního kladenského účastníka 2. ligy-západ. Ale v soupisu účastníků památné sezóny 1997/1998 najdeme i jednoho aktuálního účastníka s nezměněným názvem – Ferram Opava!

Na podzim tedy začne 23. ročník druhé ligy hraný podle aktuálního modelu. Titulek i úvod článku vám naznačil, že obě skupiny budou mít po 11 účastnících. To je počet potvrzených klubů pro obě skupiny, ale ještě se jedná s případným dalšími zájemci, kteří by doplnili startovní pole pro plánovaný počet 12 týmů v každé ze skupin. Los soutěže na tuto variantu pamatoval (viz. níže).

Titulní obrázek vám nabízí nová loga obou skupin soutěží, která se budou používat v příští sezóně. Na facebooku byla také vytvořena uzavřená skupina pro PR manažery (či podobné funkce) účastníků obou skupin soutěže, kde si budou vyměňovat postřehy a informace, aby se i po mediální stránce propagace soutěže posunula kupředu.

A tady je složení účastníků 2. ligy pro další sezónu!

2. liga-západ

1. Baník Chomutov
2. BOCA Chotěboř
3. TJ FC Dalmach Turnov
4. FC Rapid Ústí nad Labem
5. GMM Jablonec n. N.
6. Wizards DDM Praha
7. volný los
8. Pampuch team Liberec
9. SK Interobal Plzeň B
10. Malibu Mladá Boleslav
11. FK Kladno
12. Jerigo 1994 Plzeň

2. liga-východ

1. Tatran Jakubčovice n. O.
2. SK Amor Vyškov
3. AC Gamaspol Jeseník
4. ASM Dolní Loučky
5. Žabinští Vlci Brno
6. FC Baník Ostrava
7. VŠB-TU Ostrava
8. SKUP Olomouc
9. volný los
10. Tango Hodonín B
11. SK Ferram Opava
12. SKP Ocel Třinec