Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Pohár: Stochovští futsalisté na překvapení nedosáhli

Podle předpokladů se včera večer hrálo skvělé utkání ve stochovské sportovní hale v rámci čtvrtfinále středočeské části Poháru FAČR. Domácí futsalisté zde před zaplněnou tribunou přivítali druholigové borce FK Kladno. Ti utkání nijak nepodcenili a byť přijeli pouze v šesti do pole, měli velkou kvalitu.

FK Stochov – FK Kladno 3 : 6 (1 : 2)

Utkání začalo zcela překvapivě v režii domácích borců. Ti začali velice aktivně a v prvních deseti minutách nepustili favorizované hosty téměř k ničemu. Naproti tomu domácí měli několik dobrých příležitostí, zkušený gólman hostí Tatour se však zaskočit nenechal. Až v 10. minutě korunoval tlak domácích přesnou střelou Novotný – 1:0. Hosté viditelně přidali na obrátkách, jejich hru režírovali nestárnoucí Šnídl a Stejskal. A byl to právě druhý jmenovaný, který po samostatné akci prošel přes celé hřiště a dokázal přesně zakončit. Jen o minutu později zakončil hostující Čurda pěknou kombinaci a kladenští šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas začal opětovným náporem domácích, jejich střely však byly nepřesné, nebo vždy zakročil pozorný Tetour. A tak přišel trest v podobě třetí branky hostí, když se v brankovišti nejlépe zorientoval Jaráb a střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi Pokornému šanci. Na kontě domácích začaly přibývat nedovolené zákroky, což se v závěru utkání ukázalo jako rozhodující faktor. Stochovští ještě k potěše svých příznivců dokázali vydolovat naději v podobě kontaktního gólu díky přesné střele Jungmanna, v závěru utkání však začal úřadovat kanonýr Šnídl. Ten proměnil dva desetimetrové kopy, hattrick pak dovršil přesnou střelou po rychlé kombinaci.

Spanilá jízda pohárem tak pro domácí končí, nicméně ti se nemají zač stydět. Proti velkému favoritovi předvedli skvělý výkon, kdy za ním zaostávali pouze v taktických záležitostech, dalším faktorem porážky pak byla jejich nedisciplinovanost, kdy se zbytečně dopouštěli nedovolených zákroků. Navíc své příznivce, kterých chodil na pohárové duely hojný počet, potěší v nové mistrovské sezóně účastí ve Středočeském krajském přeboru.

Kladenští se tak mohou v klidu připravovat na semifinálový duel, který odehrají v Mladé Boleslavi proti vítězi duelu Cobra Ml. Boleslav – FC Malibu Ml. Boleslav (hraje se 31.5.2019). Semifinálový duel pak musí být odehrán do 30.6.2019.

Branky: Novotný, Slezák, Jungmann – Šnídl 3, Stejskal, Čurda, Jaráb.
Rozhodčí: Bázler, Hovorka. 150 diváků.

FK Stochov: Pokorný – Trégr, Schöner, Novotný, Dolák L., Jungmann, Dolák D., Slezák, Cafourek, Kolínek. Trenér: D. Hnízdil.
FK Kladno: Tetour – Jaráb, Vašák, Stejskal, Šnídl, Čurda, Bejbl. Trenér: J. Veselý.