Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Stochovské futsalisty čeká pohárový křest ohněm

Stochovské futsalisty čeká pohárový křest ohněm

Velkým překvapením letošního ročníku středočeské části futsalového Poháru FAČR je tým FK Stochov. Ten s přehledem letos zvítězil v kladenské Okresní soutěži I. třídy a netají se ambicemi postupu rovnou do Středočeského krajského přeboru, nad očekávání se mu rovněž daří v poháru.

Při své premiérové účasti byli stochovští futsalisté nalosováni do předkola pohárové soutěže, v němž se utkali s celkem Juniors FC Přelouč, který se v právě skončené mistrovské sezóně umístil na druhém místě kolínské OS I. třídy. Ve stochovské sportovní hale na sebe před slušně zaplněnou tribunou narazily vyrovnané celky mladých, technických futsalistů, diváci tak mohli sledovat oboustranně kvalitní futsal. Po vyrovnaném prvním poločase rozhodli o vítězství a postupu do úvodního kola díky vyšší produktivitě ve druhé části hry domácí borci, konečné skóre pak neodpovídalo vyrovnané hře.

V úvodním kole přijel na Stochov vítěz nejvyšší kolínské okresní soutěže Startip Řečany n.L., hosté tak byli v tomto utkání velkým favoritem. Překvapivě se však do útoku nijak nehnali, domácí borci měli v prvním poločase více ze hry, zkušení hosté však výborně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům. Po bezbrankovém poločase hostím v průběhu druhé části hry jeden z brejků vyšel a borci Řečan se tak ujali vedení. Tehdy prokázali mladí stochovští futsalisté svou sílu, když nejen že hned vyrovnali, ale během několika minut dalšími dvěma zásahy dokázali strhnout vedení na svou stranu. Hostům pak nepomohla ani hra bez brankáře, domácí borci se tak mohli radovat z dalšího postupu. A s nimi i nadšení stochovští diváci, kterých do haly přišlo zhruba sto padesát a kterým se předvedený futsal velice líbil.

Ve druhém kole došlo k okresnímu derby, když do stochovské haly přicestovali futsalisté kladenského Slavoje. Ti na rozdíl od domácích neprožívají právě ideální sezónu, když sestupují z nejvyšší okresní soutěže. Ani v tomto utkání se jim příliš nedařilo, když od nadšeně hrajících domácích inkasovali desítku. Nutno však konstatovat, že na rozdíl od domácích, hosté nebyli zdaleka v kompletní sestavě. Na to se však historie ptát nebude …. Již na dvě stě diváků v hledišti svým borcům po tomto duelu aplaudovalo ve stoje.

Je nutno říci, že stochovský tým svou kvalitu má. Vše se zde točí okolo kanonýra Štefana Jungmanna, branky však střílejí i Miroslav Slezák, Jindřich Novotný či Miroslav Balík nebo Dominik Dolák. Defenzivu pak skvěle tvrdí kapitán Miroslav Kolínek a dále Lukáš Dolák, Pavel Schöner, Jiří Trégr či univerzálové Matěj Cafourek a Adam Cimrman. Vše pak z pozice gólmana jistí Zbyněk Pokorný.

Jenže nyní čeká tyto borce doslova křest ohněm. V pohárovém čtvrtfinále totiž na Stochov přicestují borci FK Kladno, tedy druhého týmu západní skupiny 2. ligy. A to je obrovské lákadlo pro stochovské sportovní příznivce, v kádru kladenských je totiž několik borců s ligovými zkušenostmi – kanonýr Petr Šnídl (třetí nejlepší střelec 2. ligy – západ), další střelci Martin Kaválek, Marek Vašák, Pavel Caisl či střílející obránce Michal Jaráb. V kádru Kladna je i zkušený Pavel Stejskal, který pamatuje nejlepší doby futsalové Viktorie Žižkov či vynikající domácí borci Jan Čurda a Josef Fujdiar, v brance kraluje zkušený David Tetaur. Tým pak skvěle kaučuje Jiří Veselý, který je v případě nouze stále připraven naskočit i do utkání.

Stochovské futsalisty a sportovní příznivce tak v neděli 19. května 2019 čeká v místní sportovní hale futsalová lahůdka. Tentokrát i přes kvality domácích budou jasnými favority hosté, kteří pokud tento duel nepodcení, měli by zvítězit a postoupit do semifinále poháru. Míč je však kulatý a stát se může vše ….

Čtvrtfinále středočeské části Poháru FAČR

FK Stochov – FK Kladno

SH Stochov, neděle 19.5.2019, 20.15 hodin