Kouč vítězů Jiří Veselý před hosty smekl klobouk. „Vzhledem k postavení v tabulce vůbec nepůsobili odevzdaným dojmem. Naopak. Strašně bojovali a byli hodně obětaví. Výkonnostní rozdíl ale vidět byl,“ uvedl a litoval, že jeho svěřenci v prvním poločase spálili poměrně dost šancí.

„Výsledek to trošku znehodnocuje,“ podotkl s tím, že v utkání dal podle předpokladů příležitost všem hráčům, včetně brankáře Dvořáka, který poprvé v sezoně nastoupil od začátku utkání. „Chytal velmi dobře. V druhém poločase předvedl dva tři těžké zákroky,“ chválil Veselý, jenž byl v konečném důsledku s hrou týmu spokojený.

Vítězové měli ve svých řadách tři dvougólové střelce – Šnídla, Stejskala a Kaválka. Jednou se trefil Bejbl, čestný úspěch Legionářů zaznamenal Zákoucký.

Kladenští Satani jsou v průběžném pořadí se stejným počtem bodů druzí za Českými Budějovicemi, které nečekaně vysoko 8:1 vyhráli na půdě Ústí nad Labem. V čele mají stejný počet bodů jako Kladno, jež jede v sobotu (18.00) do Chomutova (8.). Příbram čeká opět derby. Rovněž v sobotu (20.30) hraje v Mladé Boleslavi (6.). (ka)