Domácí rezerva Mělníku využila volného losu A týmu a do derby se posílila čtyřmi borci prvoligového áčka, přesto podlehla druhému celku tabulky 2:4.

„Před utkáním jsem klukům řekl, že jsem rád, když je soupeř posílený. Alespoň se ukáže, zda na to máme,“ řekl Veselý a litoval, že v první půli dvakrát přišli o těsné vedení. O výhře tak rozhodli až po přestávce. „Bylo na nás vidět, že chceme víc vyhrát. Cením si kvalitního týmového výkonu. Také nás v několika případech podržel brankář Tetour,“ uvedl kouč Satanů a podotkl, že si výsledku považuje.

Více se mu líbil výkon v druhé půli, kde podle jeho názoru měli domácí jedinou šanci. Jiného názoru byl hráč poražených Josef Gabčo. „Udělali jsme o dvě chyby víc než soupeř a ve druhé půli nedali své šance. Provází nás to dlouhodobě,“ řekl k osmému marnému pokusu o třetí výhru v sezoně .

Asistence u vyrovnání na poločasových 2:2 jemu i celému týmu zhořkla po změně stran. Hosté z přímého kopu vrátili vedení na svou stranu a necelé tři minuty před koncem těsné vedení pojistili. Mělník tak prohloubil své starosti s udržením druhé ligy. „V záchranu nadále věřím,“ ujistil Gabčo navzdory čtyřbodové propasti na chomutovský Baník.

Kladno v dalším derby, jež bude hrát v pátek doma s poslední Příbramí, se bude muset obejít bez kapitána Fujdiara, který si v duelu v Mělníku poranil operované koleno.

I při jeho absenci budou Satani jednoznačnými favority. „Nesmíme ale nic podcenit a zápas brzy rozhodnout, aby si zahráli také kluci, kteří jsou málo vytížení. Potřebuji, aby se před závěrečnou fází sezony rozehráli,“ podotkl Veselý. (ka, lk)