Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
STATISTIKY, REFERÁTY A KOMENTÁŘE PO 8. KOLE DIVIZE „A“

Události 8.kola

Ve šlágru kola si turnovský Dalmach poradil o jedinou branku s chomutovským Atleticem a vystřídal ho na pozici lídra soutěže. Další čtyři celky zůstaly ve středu tabulky v rozmezí pouhých tří bodů. Pražské Kobylisy také těsně přehrály slánský Hrasl, ústecký Combix nadělil Slatině 11 branek. Souboj dvou celků z konce tabulky chomutovským Baníkem B a kolínským SKP nepoznal vítěze. Novým lídrem aktivity se stal ústecký Kupka R. 20 (10+10).

Statistiky: v osmém kole dominovaly domácí tvrze v poměru 3 1 0, jediný, kdo si odvezl alespoň bod domů byl kolínský SKP, který smazával dvoubrankovou ztrátu u rezervy chomutovského Baníku. Jediný dvouciferný výsledek se urodil na ústecké palubovce, kde Combix nadělil 11 branek nekompletní Slatině, padlo zde i nejvíce branek v tomto kole a to celkem 15. K utkáním nastoupilo celkem 71 hráčů, nejvíce, 13, jich nominoval turnovský Dalmach. Celkem bylo vstřeleno jen 35 branek, (průměr na zápas 8,75), domácí jich vstřelili 22 (průměr na zápas 5,50), hosté se trefili jen 13x (průměr na zápas 3,25). Toto kolo sledovalo 105 diváků, nejvíce jich našlo cestu do turnovské haly, a to 60. Uděleno bylo celkem 10 žlutých karet. Dva hráči uviděli červeného žolíka, Hnízdil D. ze Slatiny a Zoula L. z Baníku Chomutov B. Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly ve vzájemném duelu pražské Kobylisy se slánským Hraslem, po 9, nejslušnějším celkem v této činnosti bylo chomutovské Atletico, jen s 5 fauly.

Pražské Kobylisy zdolaly slánský Hrasl, ve vyrovnaném duelu měli domácí dva rozhodující faktory, výborného gólmana Havelku a střelce Faltýnka, slánská power-play přinesla jen snížení. Na první změnu skóre se muselo čekat poměrně dlouho, až do 14 minuty, kdy přesně zamířil po hezké individuální akci domácí Faltýnek. 2 minuty před poločasem se prosadili i hosté Procházkou, ale hned z protiútoku inkasovali po chybě podruhé od Faltýnka. Když po 8 minutách druhé části hry přidal domácím další pojistku kapitán Vácha, zdálo se být o vítězi tohoto duelu rozhodnuto. Navíc skvěle chytající domácí gólman Havelka přiváděl slánské střelce k zoufalství. Ti se přesto dokázali při power-play jednou prosadit Peškou, ale v závěrečném náporu jim však Havelka byl opět nepřekonatelnou překážkou. Kobylisy získaly v posledních třech utkáních 7 bodů, ve všech svých odehraných utkáních boduje i střílí pravidelně jen Faltýnek. Hraslu se venku moc nedaří, ze 4 zápasů získal jen jedinou výhru, nemá žádného pravidelného sběratele bodů.

Rezerva chomutovského Baníku si v domácím prostředí rozdělila body s kolínským SKP, hostům ke smazání dvoubrankového manka pomohla i penalta a vyloučení domácího hráče. Vyrovnané utkání dvou posledních celků tabulky přineslo tvrdý boj, ale v rámci pravidel, se spoustou šancí na obou stranách. Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří se již ve 3 minutě ujali vedení Kovaříkem. Domácí, konkrétně Gedeon, odpověděl po 11 minutách hry svoji první trefou, brzy se prosadil i podruhé a strhl tak vedení na stranu hostitele. V závěru poločasu sice stihli hosté srovnat Hejdukem, ale Gedeon měl nabito ještě jednou a svým čistým hattrickem zařídil domácím těsné poločasové vedení. Brzy po změně stran navýšil vedení domácího celku Kopta. Jak se později ukázalo bylo to od domácích v koncovce vše. Hostům se nabídla výhoda penalty, kterou přeměnil v kontaktní branku Šváb. Po půlhodině hry přišla další pohroma pro domácí celek v podobě vyloučení Zouly. Oslabení ještě hostitelský celek zvládl bez úhony ale brzy po něm hosté přeci jen vyrovnali Seifertem. Baník B tak zůstává nadále bez výhry na konci tabulky, má jen dva hráče, kteří ve svých zápasech sbírají body, Dolecheka a Gedeona. SKP čeká již 4 zápasy na výhru a zůstává nadále předposlední, pravidelně ve svých odehraných zápasech boduje jen Kovařík a Hejduk.

Ústecký Combix naděli na své palubovce Slatině 11 gólů, vyrovnaná partie se hrála jen půlhodinu, nekompletní hosty nakonec dorazilo vyloučení brankáře v závěru utkání, k vidění byli hned tři hattricky v podání domácích Kupky a Valty, hostům hattrick Klempta body nepřinesl. Od prvních minut se hrála oboustranně útočná hra a byli to hosté kteří šli do vedení, nejprve se trefil Klempt a po něm Beneš. Domácí se střelecky probudili po 10 minutách hry, kdy snížil Al-Eraidy. Vyrovnání přišlo po čtvrthodině hry a těsně před poločasem se domácí dokonce ujali vedení náhodnou střelou z poloviny hrací plochy. Vyrovnaný duel pokračoval i po změně stran, hostující Klempt se trefil podruhé a opět bylo vyrovnáno. Radost hostům vydržela ale jen pár minut, Barnat vrátil vedení domácím, které ještě navýšili Kupka se Slámou, soupeř kontroval jedinou trefou, opět od Klempta. 4 minuty před koncem byl vyloučen hostující brankář a domácí toho dokázali náležitě využít, trefili se ještě 5x a připravili tak soupeři dvoucifernou porážku, která však neodpovídá průběhu hry. Combix po špatném začátku soutěže nabírá na obrátkách, z posledních 5 zápasů získal 13 bodů, celkem pravidelně bodují dva hráči, Kupka a Lácha. Slatina to má opačně, výborný vstup do soutěže, ale nyní 3 zápasy nevyhrála, góly Paluky a Punčocháře nyní chyběly.

Turnovský Dalmach porazil chomutovské Atletico o jedinou branku, hosté z Chomutova jen marně snižovali vedení hostitelského celku. Po celé utkání se hrál rychlý a útočný futsal. Domácí hráči měli přeci jen lepší střeleckou mušku a také se v 8 minutě ujali vedení Menclem. Po čtvrthodině hry si vedení pojistili trefou Tvrdého, na kterou ale hosté rychle odpověděli kontaktní brankou Hajného. Další změny skóre první poločas nenabídl, takže si domácí celek přinesl do poločasové přestávky těsné vedení. Hned v úvodu druhé části hry se podruhé prosadil domácí Tvrdý, ale hosté opět rychle kontrovali Králem. Podobná situace nastala tři minuty před koncem, kdy na čtvrtou branku Dalmachu, kterou trefil Špína, hosté rychle zareagovali třetím kontaktním gólem od Kopečného. Domácí se v závěru strachovali o vítězství, ale nakonec těsnou výhru uhájili. Dalmach si prodloužil sérii neporazitelnosti na číslo 6, ve svých odehraných utkáních pravidelně boduje jen Špína. Atletico prohrálo podruhé za sebou a přepustilo první příčku svému přemožiteli, nemá žádného stabilního a pravidelného sběratele bodů v aktivitě.

Střelcům kola i tentokrát stačil hattrick, který si vystřelili Valta P., Kupka R. (oba Ústí), Klempt K. (Slatina) a Gedeon F. (B. Chomutov B). Nejlepším asistentem, připravil tři branky, byl Sláma V. z Ústí.

Historické statistiky:

čekatelé: Landvojtovič J. ml. (Hrasl Slaný) – 5 bodů v aktivitě do dvoustovky 195 (93+102), 7 branek do stovky, 8 sezóna, Procházka D. (Hrasl Slaný) – 4 branek do stovky, 8 sezóna, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) – 7 bodů v aktivitě, 93 (52+41), 8 sezóna, Seifert L. (SKP Kolín) – 2 body v aktivitě do stovky 98 (51+47), 6 sezóna, Škopek Michal (SKP Kolín) – 10 bodů v aktivitě do stovky 90 (36+54), 10 sezóna, Kovařík J. (SKP Kolín) – 6 bodů v aktivitě do stovky 94 (63+31), 5 sezóna

Sestava 8. kola:

Havelka L. (Praha) 4x – Kupka R. (Ústí) 2x, Valta P. (Ústí), Gedeon F. (B. Chomutov) 2x, Klempt K. (Slatina)

O1A0801 FK Kobylisy Praha – HRASL Slaný 3 : 2 (2 : 1)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Šnýdr Miroslav (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 10 Místo konání: SH Jedenáctka Praha Datum konání: 6. 1. 2019 Výkop: 20:20 AF: D 5/4 – H 5/4
Branky (asistence): 14. Faltýnek Tomáš (Vácha Zdeněk), 18. Faltýnek Tomáš (Havelka Lukáš), 28. Vácha Zdeněk – 18. Procházka David, 38. Peška Jan (Klusáček Petr)
FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Karafiát Václav, Skirka Lukáš, Lovecký Tomáš, Dobřanský Jindřich, Faltýnek Tomáš, Doležal Jan
HRASL Slaný: Dlouhý Michal, Klusáček Petr, Kuba Ondřej, Procházka David, Peška Jan, Eichler Tomáš, Landvojtovič Jan ml., Landvojtovič Vít, Rössler Lukáš Nejlepší hráči: Faltýnek T., Havelka L. (oba Praha), Dlouhý M. (Slaný)

O1A0802 FC Baník Chomutov B – SKP Kolín 4 : 4 (3 : 2)

Rozhodčí: Macháček Jiří (8,6), Lutka Josef (8,7) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 20 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 5. 1. 2019 Výkop: 20:30 AF: 2/5 – H 4/3
Branky (asistence): 11. Gedeon Filip (Šinkovic Michal), 13. Gedeon Filip (Kopta Zdeněk), 19. Gedeon Filip, 21. Kopta Zdeněk (Gedeon Filip) – 3. Kovařík Jakub (Hejduk Zdeněk), 17. Hejduk Zdeněk (Navrátil Jakub), 25. Šváb Tomáš, 33. Seifert Lukáš (Slezák Lukáš)
ŽK: 0 – Slezák Lukáš, Funda Ladislav, Štítkovec Jan ČK: Zoula Ladislav – 0
FC Baník Chomutov B: Šlégr Václav, Šlégr Patrik, Gedeon Filip, Kibal Radek, Treml Lukáš, Dolechek Danyil, Kopta Zdeněk, Zoula Ladislav, Šinkovic Michal
SKP Kolín: Černý Jiří, Slezák Lukáš, Šváb Tomáš, Navrátil Jakub, Hejduk Zdeněk, Kovařík Jakub, Funda Ladislav, Štítkovec Jan, Seifert Lukáš Nejlepší hráči: Gedeon F., Šlégr V. (oba B. Chomutov B), Černý J. (Kolín)

O1A0803 Gold Combix Ústí n/L – FC Slatina 2006 11 : 4 (3 : 2)

Rozhodčí: Šmíd Jiří (8,4), Mollinger Lukáš (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 15 Místo konání: SH WHC Ústí n/L Datum konání: 4. 1. 2019 Výkop: 20:20 AF: D 4/2 – H 3/5
Branky (asistence): 10. Al-Eraidi Samir (Sláma Vít), 16. Kupka Radek (Valta Petr), 20. Valta Petr (Sláma Vít), 24. Barnat Petr (Valta Petr), 29. Kupka Radek, 33. Sláma Vít (Kupka Radek), 36. Kupka Radek, 37. Valta Petr (Kupka Radek), 38. Al-Eraidi Samir, 39. Barnat Petr (Sláma Vít), 40. Valta Petr – 4. Klempt Kamil (Punčochář Michal), 8. Beneš Jan, 22. Klempt Kamil (Ludvík Jan), 32. Klempt Kamil (Ludvík Jan)
ŽK: 0 – Klempt Kamil, Punčochář Michal ČK: 0 – Hnízdil Dominik
Gold Combix Ústí n/L: Reischel Ondřej, Friedl Tomáš, Valta Petr, Barnat Petr, Al-Eraidi Samir, Sláma Vít, Kupka Radek
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Ludvík Jan, Klempt Kamil, Beneš Jan, Kočí Václav, Morávek Ondřej, Punčochář Michal, Hnízdil Dominik Nejlepší hráči: Kupka R., Valta P. (oba Ústí), Klempt K. (Slatina)

O1A0804 TJ FC Dalmach Turnov – FC Atletico Chomutov 4 : 3 (2 : 1)

Rozhodčí: Černý Martin (8,4), Kudrna Ladislav (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 60 Místo konání: SH Turnov Datum konání: 6. 1. 2019 Výkop: 19:00 AF: D 3/5 – H 2/3
Branky (asistence): 8. Mencl Jaroslav (Pařízek Michal), 14. Tvrdý Vojtěch (Randák Matěj), 21. Tvrdý Vojtěch (Hurt Daniel), 37. Špína Marcel (Mencl Jaroslav) – 15. Hajný Vladimír (Váňa Marcel), 22. Král Jan (Bachor Filip), 38. Kopečný Patrik (Hajný Vladimír)
ŽK: Prokopec Petr, Šimek Jiří – Kopečný Patrik, Bachor Filip
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Bangha Marek, Hurt Daniel, Šimek Jiří, Špína Marcel, Pařízek Michal, Fedorko Jan, Randák Matěj, Tvrdý Vojtěch, Mencl Jaroslav, Vítek Pavel, Lamač Štěpán
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Moravec Miloslav, Kopečný Patrik, Král Jan, Bachor Filip, Hajný Vladimír, Váňa Marcel, Valta Jakub, Vondráček Denis Nejlepší hráči: Tvrdý V., Krejčík A. (oba Turnov), Král J. (A. Chomutov)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObKF „A“