Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Brankářem roku 2018 se stal Libor Gerčák

Brankářem roku 2018 se stal Libor Gerčák

Anketu o nejlepšího futsalového brankáře vyhrál počtvrté z pěti ročníků. Třiačtyřicetiletý nestárnoucí gólman Sparty Libor Gerčák stále předvádí parádní výkony a futsalová veřejnost ho po roční odmlce, kdy ho na trůnu vystřídal týmový parťák Vahala, znovu ocenila. Svou cenu obdržel při finále Pohár FAČR ve futsalu z rukou předsedy svazu Otakara Mesteka a fotbalové legenedy Jaromíra Blažka.

Reprezentační brankář ankety sice moc nesleduje, ale přízeň fanoušků ho vždy potěší. „Mám radost, to nechci lhát. Jsem rád, že mi futsalisté dali hlasy,“ poděkoval Libor Gerčák. Přitom rok 2018 nebyl pro Gerčáka jednoduchý. Do historie se zapsal odstoupením „jeho“ Nejzbachu z nejvyšší soutěže. „Nejzbach hrál v tomto roce velkou roli. Dlouho se nevědělo, co s Vysokým Mýtem bude. Vše bylo chaotické. Ihned jsem však dostal nabídky. Nejvážnější ze Sparty a Slavie,“ přiznal brankář roku.

Situaci v Nejzbachu Gerčák nadále sleduje: „Bavím se s Petrem Jeníčkem. Nejzbach chce postoupit. Zkrátka chtějí co nejdřív vrátit první ligu do Vysokého Mýta. Přeji jim, aby se postup povedl. Doufám, že to dají.“

Spartu si vybral, protože je mu k srdci blíž. „Fandím fotbalové Spartě,“ usmíval se Gerčák, který podepsal smlouvu na dva roky a chce získat titul. Jak moc je triumf v lize blízko či daleko? „Sparta má dobrý kádr i dobré hráče. Něco málo tomu však ještě chybí. Chrudim je pořád o krůček napřed. Myslím si, že jde o sehranost. Sparta má nový tým. Musíme si více sednout a zkusíme se poprat o titul. Kdo ví, co bude za dva roky. Ve Spartě mám smlouvu na dva roky a pak se uvidí. Rozhodně chci získat titul,“ odpověděl Libor Gerčák.

I v reprezentaci se Gerčákovi dařilo. Na podzim český tým ani jednou neprohrál. „Národní tým měl povedený rok. Přípravné zápasy se všechny vydařily. Tam jsem byl hodně spokojený,“ přiznal gólman národního týmu.

Gerčák vyhrál anketu s 221 hlasy. Druhý skončil Ondřej Vahala (AC Sparta Praha, 178 hlasů) a třetí gólman Slavie Praha Jan Žežulka s 169 hlasy.