Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Uzávěrka středočeské části Poháru FAČR je již pozítří

Uzávěrka středočeské části Poháru FAČR je již pozítří

Pouze do pondělí 31. prosince 2018 je možno přihlásit se do středočeské části Poháru FAČR.  Do této soutěže se může přihlásit jakýkoli registrovaný futsalový tým z jakéhokoliv stupně soutěže, utkat se zde tak mohou celky z okresních soutěží např. s účastníkem VARTA futsal ligy. I to by mělo být jedním z lákadel k účasti vedle toho, že se v této soutěži neplatí žádné startovné.

Středočeská část se hraje klasickým pohárovým systémem na jedno utkání, kde hrací doba je 2x 25 minut hrubého času, pouze semifinále a finálový duel se bude hrát v čistém čase na 2x 20 minut. Středočeská část Poháru FAČR začne v lednu 2019 předkolem a úvodními koly, finále se pak bude muset odehrát do 10.9.2019.

Více o středočeské části Poháru FAČR v propozicích zde.

Povinnou účast v poháru mají z rozhodnutí KF FAČR všichni účastníci obou nejvyšších soutěží, v našem případě se toto nařízení týká účastníka VARTA futsal ligy SK Olympik Mělník a dále účastníků 2. ligy – západ FK Kladno, FC Malibu Mladá Boleslav a Legie Příbram. Z nižších soutěží pak má právo účasti každý zájemce. Toho pak již využilo jedenáct celků, především z okresních soutěží, takže středočeský pohár má v současnosti patnáct účastníků. Náš region budou v poháru reprezentovat vedle již zmiňovaných druholigových kladenských futsalistů i celky 1. FC Slavoj Kladno (okresní přebor) a FK Stochov (OS I. třídy).

Přehled účastníků středočeské části Poháru FAČR zde.

Přihlášky do středočeské části Poháru FAČR je možno zasílat do 31.12.2018 na adresu futsalkladno@seznam.cz.

Přihláška do středočeské části Poháru FAČR zde.

Vítěz středočeské části postupuje do osmifinále celostátní části, kde se střetnou vítězové všech čtrnácti krajů plus dva loňští finalisté o postup do závěrečné Final four.  Vítěz středočeské části Poháru FAČR 2018 SK Olympik Mělník podlehl ve čtvrtfinále pražské Spartě 3 : 8 (1 : 4).

Ve středočeské části Poháru FAČR triumfovalo již dvanáct celků. Nás může těšit, že se mezi vítěze zapsaly i R.S.C. Čechie Slaný a FC Foboz Slaný (oba v roce 2000, hrálo se skupinovým systémem, bez finálové nástavby), v letech 2007 a 2017 se pak z vítězství radovali futsalisté kladenského FK.  Nejčastějším vítězem je doposud kdysi prvoligový celek FC Total Slavík Bakov n.J.. který si na své konto připsal sedm primátů.

Přehled vítězů středočeské části Poháru FAČR zde.