Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
STATISTIKY, REFERÁTY A KOMENTÁŘE PO 7. KOLE DIVIZE „A“

Události 7.kola

Vedoucí trio rozdělovalo body, chomutovské Atletico věnovalo všechny body pražským Kobylisům, duel mezi turnovským Dalmachem a slatinským FC skončil nerozhodně. Slánský Hrasl vyhrál v konci utkání u rezervy chomutovského Baníku, ústecký Combix si poradil s kolínským SKP o jedinou branku. Lídrem aktivity zůstává Beneš J. ze Slatiny, ale už má za sebou smečku osmi pronásledovatelů.

Statistiky: v sedmém kole na tom byly lépe hostující celky v poměru 1 1 2, jediný, kdo využil domácí palubovky byl Combix v duelu s SKP když dal rozhodující branku 3 minuty před konečným hvizdem, šlágr druhého Dalmachu se třetí Slatinou skončil plichtou, kterou si hosté vystřelili minutu před koncem, Kobylisy překvapivě hladce vyhrály u Atletica, rezervě Baníku došly v závěru síly s Hraslem. Žádný dvouciferný toto kolo nepřineslo, nejblíže k tomu bylo v Chomutově, u rezervy Baníku, kde padlo celkem 16 branek, nejvíce v tomto kole. K utkáním nastoupilo celkem 67 hráčů, nejvíce, 12, jich nominoval turnovský Dalmach. Celkem bylo vstřeleno 43 branek, (průměr na zápas 10,75), domácí jich vstřelili 19 (průměr na zápas 4,75), hosté se trefili 24x (průměr na zápas 6,00). Toto kolo sledovalo 120 diváků, nejvíce jich našlo cestu do chomutovské haly na Atletico, a to 50. Uděleno bylo celkem 14 žlutých karet, nejvíc jich obdržel Dalmach, 5. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly Atletico Chomutov, Dalmach Turnov a SKP Kolín, po 9, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Hrasl Slaný, jen se 2 fauly.

Pražské Kobylisy si vezou zaslouženou výhru od chomutovského Atletica, hosté měli lepší střeleckou produktivitu a také autora hattricku, Jančíka. Utkání se hrálo trochu překvapivě za stálé převahy hostujícího celku, který navíc hrál jen se dvěma náhradníky. Byli to také pražští, kteří otevřeli skóre v 6 minutě Jančíkem, ten samý hráč zanedlouho přidal i svoji branku. Domácí střelci byli bezzubí, netrefili se ani jednou a do poločasové přestávky si odnesli dvoubrankové manko. Hned v úvodu druhé části hry se domácím podařilo smazat nulu Vondráčkem, ale žádné drama se nekonalo, rychlá hra v podání hostů slavila úspěch a na konci utkání se mohli zaslouženě radovat s pokoření lídra soutěže. Hosty velice brzy uklidnil třetím gólem kapitán Vácha, další branky padaly až v závěrečných minutách, nejprve si Jančík zkompletoval hattrick a Vácha se trefil podruhé. Domácí odpověděli opět jen jedinou trefou, a to bylo žalostně málo. Mezi střelce se stačil zapsat hostující Varjan. Kobylisy si připsaly třetí výhru v soutěži (druhá venkovní) a drží si pátou pozici, jediný, kdo bodoval ve všech svých odehraných utkáních je Faltýnek, který stihl 4 duely. Atletico přerušilo sérii pěti výher v řadě, ale jelikož klopýtli i jeho sousedi na čele, zůstává první, nejlepším střelcem je Vondráček se sedmi góly.

Šlágr kola mezi turnovským Dalmachem a slatinským FC nepoznal vítěze, vyrovnaný duel ze špičky tabulky, ve kterém domácí čtyřikrát vedli o jedinou branku, soupeř dokázal vždy kontrovat vyrovnávací brankou. Poprvé se skóre měnilo ve 4 minutě kdy hostitelský celek poslal do vedení Randák, velice brzy však bylo vyrovnáno, hosté hrající jen se dvěma náhradníky srovnali kapitánem Palukou. Do přestávky domácí se ještě jednou prosadili Špínou a šli tak do druhé části hry s těsným náskokem. Po změně stran byli hosté lepším celkem a ve 27 minutě to potvrdil druhou vyrovnávací brankou Paluka. Domácím vrátil vedení Šimek, ale za minutu byl stav opět srovnaný, po trefě Kapitána. Po půlhodině hry šli opět do vedení domácí hráči druhým gólem Randáka, ale v trochu oboustranně nervózním závěru se hostům, zcela zaslouženě, podařilo srovnat Klemptem minutu před koncem hry. Dalmach získal v posledních třech zápasech jen dva body, ale zůstává druhý s minimální ztrátou na lídra, pravidelně boduje ve svých odehraných utkání Špína (pět zápasů). Slatina získala venku čtvrtý bod a také zůstává na svém třetím místě, Paluka bodoval ve všech svých šesti odehraných zápasech v řadě.

Ústecký Combix si v domácím vyrovnaném duelu poradil s kolínským SKP, o šťastné výhře rozhodl hostitelský celek až tři minuty před koncem hry, hattrick kolínského Linharta tentokrát na body nestačil. Od počátku to bylo poměrně vyrovnané utkání, ve kterém měly obě mužstva šance na vstřelení branek a lépe s touto činností začali domácí, kteří měli i více ze hry. V 6 minutě otevřel skóre Barnat, zanedlouho přidal pojistku Urbánszký. Hosté se střelecky probudili až těsně před přestávkou, kdy kontaktní branku zaznamenal Linhart, ale domácí ještě stihli třetí trefu Vondráčkem a šli tak do poločasové přestávky spokojenější o dvě branky. Vyrovnaný duel pokračoval i po změně stran, hosté se opět dostali na dostřel v podobě snížení druhé branky Linharta a následně začaly padat branky střídavě na obou stranách, domácím dvoubrankové vedení vrátil Bílek, soupeř kontroval Hejdukem, na další gólový únik domácího Kupky již soupeř zareagoval lépe, Živný, snižuje a 5 minut před koncem je stav již vyrovnaný po hattricku Linharta. Štěstěna se nakonec přiklonila na stranu hostitele, tři body vystřelil tři minuty před koncem svoji druhou trefou Kupka. Combix potvrdil zlepšenou formu, v posledních 4 utkáních si připsal 10 bodů a posunul se na šesté místo, před dnešního soupeře, Lácha bodoval ve všech svých čtyřech odehraných utkáních, Kupka bodově vynechal jen 3.kolo. SKP se venku zatím nedaří, a klesl na sedmou příčku, ve všech svých šesti odehraných utkáních bodoval Kovařík, Linhart s Hejdukem ve všech svých čtyřech odehraných duelech.

Slánský Hrasl uspěl na chomutovské palubce rezervy Baníku, dva rozdílné poločasy, domácím se moc nevyplácí dvojutkání (2.liga a pak Divize A), dvě utkání po sobě ti samí hráči nezvládají, po půlhodině hry jim došli síly a slibně se rozehrané utkání ztratili, hosté se v závěrečné desetiminutovce trefili 5x a odváží si všechny body. Během vyrovnaného prvního poločasu měli domácí více brankových příležitostí, které dokázali proměňovat. V 5 minutě poslal hostitelský celek do vedení Šlachta, soupeř odpověděl dvěma slepenými góly po 10 minutách hry, po vyrovnání Landvojtoviče V., přidal vedoucí branku Kozák. Hosté se však radovali jen minutku, než vyrovnal Gedeon. Také další minuty patřily domácímu celku, vedení mu vrátil Svoboda a podruhé se prosadil Šlachta. Soupeř stihl do poločasu jen kontrovat druhou trefou Landvojtoviče V. Brzy po změně stran hosté opět srovnali skóre Landvojotvičem J. ml., ale hosté tento duel chtěli vyhrát a přiblížil je k tomu brankou Zrebňák. Jenže po půlhodině hry začali domácím hráčům rapidně ubývat síly, většina hrála druhý zápas za sebou a přineslo to následky. Soupeř po vyrovnání Klusáčkem, přidal v krátkém sledu další čtyři branky, které rozhodly o zisku všech bodů, postupně se mezi střelce zapsali Rossler, Peška, Klusáček P. podruhé a Eichler. Domácí stihli v závěru již jen snížit Špicarem a druhou brankou Gedeona. Hrasl přerušil sérii čtyř utkání bez výhry a drží si čtvrtou příčku tabulky, pravidelným sběratelem bodů, v pěti odehraných utkáních je Kozák. Baník B se ani v sedmém utkání nedočkal výhry a zůstává na dně tabulky s šestibodovou ztrátou, ve svých šesti vystoupení bodoval pravidelně Dolechek.

Střelcům kola i tentokrát stačil hattrick, který si vystřelili Jančík D. z Prahy a Linhart M. z Kolína. Nejlepším asistentem, připravil tři branky, byl Lácha P. z Ústí.

Historické statistiky:

čekatelé: Landvojtovič J. ml. (Hrasl Slaný) – 6 bodů v aktivitě do dvoustovky 194 (93+101), 7 branek do stovky, 8 sezóna, Procházka D. (Hrasl Slaný) – 5 branek do stovky, 8 sezóna, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) – 7 bodů v aktivitě, 93 (52+41), 8 sezóna, Seifert L. (SKP Kolín) – 3 body v aktivitě do stovky 98 (50+47), 6 sezóna, Škopek Michal (SKP Kolín) – 10 bodů v aktivitě do stovky 90 (36+54), 10 sezóna, Kovařík J. (SKP Kolín) – 7 bodů v aktivitě do stovky 93 (62+31), 5 sezóna

Sestava 7. kola:

Havelka L. (Praha) 3x – Kupka R. (Ústí), Klusáček P. (Slaný), Jančík D. (Praha), Linhart M. (Kolín)

O1A0701 FC Atletico Chomutov – FK Kobylisy Praha 2 : 6 (0 : 2)

Rozhodčí: Mollinger Lukáš (8,5), Pašek Lukáš (laik) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 50 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 16. 12. 2018 Výkop: 18:15 AF: D 3/6 – H 1/3
Branky (asistence): 22. Vondráček Denis (Valta Jakub), 39. Farář Martin – 6. Jančík David (Doležal Jan), 11. Jančík David (Vácha Zdeněk), 23. Vácha Zdeněk (Skirka Lukáš), 37. Jančík David, 38. Vácha Zdeněk (Doležal Jan), 39. Varjan Matej (Vácha Zdeněk)
ŽK: Ficek Lukáš, Vondráček Denis – Skirka Lukáš
FC Atletico Chomutov: Miklovič Lukáš, Moravec Miloslav, Myšička Karel, Ficek Lukáš, Kadlec Petr, Kopečný Patrik, Glas David, Valta Jakub, Vondráček Denis, Farář Martin
FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Varjan Matej, Jančík David, Báňa Tomáš, Doležal Jan, Skirka Lukáš Nejlepší hráči: Vácha Z., Havelka L. (oba Praha), Vondráček D. (A. Chomutov)

O1A0702 TJ FC Dalmach Turnov – FC Slatina 2006 4 : 4 (2 : 1)

Rozhodčí: Nejedlo Tomáš (8,2), Černý Martin (8,4) Delegát: Trlida Zdeněk Diváků: 40 Místo konání: SH Turnov Datum konání: 16. 12. 2018 Výkop: 19:00 AF: D 4/5 – H 4/4
Branky (asistence): 4. Randák Matěj (Hurt Daniel), 12. Špína Marcel (Pařízek Michal), 29. Šimek Jiří (Špína Marcel), 32. Randák Matěj (Špína Marcel) – 6. Paluka Lukáš, 27. Paluka Lukáš (Tenkl Martin), 30. Kapitán Jakub, 39. Klempt Kamil
ŽK: Prokopec Petr, Šimek Jiří, Špína Marcel, Hurt Daniel, Dlouhý Jakub – Beneš Jan
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Šimek Jiří, Pařízek Michal, Vítek Pavel, Tvrdý Vojtěch, Fedorko Jan, Špína Marcel, Hurt Daniel, Randák Matěj, Dlouhý Jakub, Semenský Martin
FC Slatina 2006: Hnízdil Dominik, Paluka Lukáš, Kapitán Jakub, Morávek Ondřej, Klempt Kamil, Beneš Jan, Tenkl Martin Nejlepší hráči: Paluka L., Beneš J. (oba Slatina), Randák M. (Turnov)

O1A0703 Gold Combix Ústí n/L – SKP Kolín 6 : 5 (3 : 1)

Rozhodčí: Lutka Josef (8,4), Hanzlík Jiří (8,4) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 10 Místo konání: SH WHC Ústí n/L Datum konání: 14. 12. 2018 Výkop: 20:20 AF: D 3/5 – H 5/4
Branky (asistence): 6. Barnat Petr (Lácha Patrik), 9. Urbánszký Alexandr (Lácha Patrik), 20. Vondráček Michal (Kupka Radek), 26. Bílek Michal (Barnat Petr), 29. Kupka Radek (Bílek Michal), 37. Kupka Radek (Lácha Patrik) – 19. Linhart Matěj (Živný Lukáš), 23. Linhart Matěj (Seifert Lukáš), 24. Hejduk Zdeněk (Živný Lukáš), 32. Živný Lukáš (Seifert Lukáš), 35. Linhart Matěj (Funda Ladislav)
ŽK: Urbánszký Alexandr, Barnat Petr – Černý Jiří, Linhart Matěj
Gold Combix Ústí n/L: Čermák Dominik, Bílek Michal, Urbánszký Alexandr, Barnat Petr, Vondráček Michal, Al-Eraidi Samir, Lácha Patrik, Kupka Radek
SKP Kolín: Černý Jiří, Živný Lukáš, Škopek Michal, Seifert Lukáš, Špitálník Jiří, Linhart Matěj, Funda Ladislav, Hejduk Zdeněk Nejlepší hráči: Kupka R. (Ústí), Linhart M. (Kolín), Lácha P. (Ústí)

O1A0704 FC Baník Chomutov B – HRASL Slaný 7 : 9 (4 : 3)

Rozhodčí: Lasch Jiří (8,4), Řeháček Lubomír (8,4) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 20 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 15. 12. 2018 Výkop: 20:30 AF: D 2/4 – H 1/1
Branky (asistence): 5. Šlachta Jakub (Zrebňák David), 11. Gedeon Filip (Dolechek Danyil), 16. Svoboda Lukáš (Gedeon Filip), 18. Šlachta Jakub (Dolechek Danyil), 26. Zrebňák David (Treml Lukáš), 39. Špicar Patrik (Šlachta Jakub), 40. Gedeon Filip (Špicar Patrik) – 9. Landvojtovič Vít (Peška Jan), 10. Kozák Petr, 19. Landvojtovič Vít (Klusáček Petr), 21. Landvojtovič Jan ml., 30. Klusáček Petr (Kozák Petr), 32. Rössler Lukáš (Landvojtovič Jan ml.), 33. Peška Jan, 34. Klusáček Petr (Landvojtovič Vít), 36. Eichler Tomáš (Klusáček Petr)
ŽK: Gedeon Filip – 0
FC Baník Chomutov B: Špicar Patrik, Dolechek Danyil, Treml Lukáš, Zrebňák David, Šlachta Jakub, Gedeon Filip, Svoboda Lukáš
HRASL Slaný: Hrdlička Jiří, Peška Jan, Klusáček Petr, Landvojtovič Jan ml., Landvojtovič Vít, Rössler Lukáš, Eichler Tomáš, Kozák Petr Nejlepší hráči: Klusáček P. (Slaný), Gedeon F. (B. Chomutov), Landvojtovič V. (Slaný)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObKF „A“