Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
FUTSALOVÁ SOUTĚŽ ŽEN NOVĚ

FUTSALOVÁ SOUTĚŽ ŽEN NOVĚ

V současné době finišují přípravy všech futsalových soutěží, od té nejvyšší po nejnižší okresní, nejinak je tomu i v případě soutěže žen. Ta se několik let hrála především ve slánské sportovní hale pod názvem Sdružený regionální přebor žen, většinou za účasti 5 – 6 celků. Od nové sezóny však projde tato soutěž radikální změnou, když bude vytvořena obdoba mužské divize, tzn. v novém modelu soutěže budou startovat celky Libereckého, Středočeského a Ústeckého kraje, jako obvykle zůstala stranou Praha. Nicméně osm celků se do nového modelu přihlásilo, soutěž tak může být na podzim rozehrána. Bohužel po dlouhé době bude bez zástupce kladenského či slánského futsalu, přesto náš okres o tuto soutěž ochuzen nebude.

V minulých letech se zdálo, že si ženský futsal na Kladensku získá podobné renomé jako ten mužský – hrála se zde pravidelná mistrovská soutěž za účasti 2 – 3 celků z okresu, divácké návštěvy by ženám mohly závidět i soutěže mužů, naše celky postupovaly i na finálové turnaje Mistrovství ČR ve futsalu žen. Historii ženského futsalu na Kladensku začaly psát celky SK Běleč (později SK Kladno) a FK Kačice, k nim se pak vždy na určitá období společně s celky z jiných regionů přidávaly další okresní týmy – RSC Čechie Slaný, ASP Slaný, Ital Café Club Slaný, naposledy pak Orbis Reality Kladno. Bohužel nadšení těmto celkům nevydrželo nikdy déle jak několik let, loni ukončil svou činnost i celek FK Kačice, postupně pak odpadávaly i mimookresní týmy. Řešením tak bylo vytvoření nového typu soutěže – Divize „A“ kategorie žen.

Této soutěže se zúčastní osm celků – SK Rakovník „A“, SK Rakovník „B“ (což je vlastně bývalý SK Kladno), FC Démoni Česká Lípa, FC Betis Kadaň, FC Balticflora Teplice a tři ústecké celky ŠT ZOO, Combix a AC Uragán. Soutěž bude odehrána turnajovým systémem, v šesti kolech bude sehráno dvanáct turnajů. Začíná se prvním kolem o víkendu 23. – 25.11.2012, končí se o víkendu 22. – 24.2.2013. Nás může těšit pouze to, že si rakovnická děvčata zvolila za domácí prostředí moderní sportovní halu na Stochově, kde by se poprvé měla představit hned v prvním kole. A na úvod se zde střetnou hned s celky futsalových jmen – s FC Betis Kadaň a FC Balticflora Teplice.

V současnosti byly všem účastníkům rozeslány soutěžní dokumenty včetně Rozpisu mistrovské soutěže a Rozlosování Divize „A“ v kategorii žen, nyní bude následovat sjednávání termínů pořádání jednotlivých turnajů. Vše pak bude uzavřeno na Grémiu účastníků divize „A“ – kategorie žen, které se uskuteční 22. října 2012 v Ústí nad Labem. O dalším vývoji v přípravách soutěže žen vás budeme informovat.