Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Již zítra uzávěrka přihlášek do divizní skupiny „A“

Již zítra uzávěrka přihlášek do divizní skupiny „A“

Blíží se uzávěrka přihlášek do regionálních soutěží, divizní skupina „A“ ji má stanovenu na zítřek 17. května 2018, Středočeský krajský přebor pak o týden později. A nutno říci, že obě soutěže se letos obsazují s velkými potížemi.

Těch příčin je několik, jednou z nich je i nezájem o účast ve 2. lize z jiných regionů, druhá nejvyšší soutěž je pak doplňována především ze zdrojů naší divizní skupiny. Nejinak je tomu i letos, když mimo vítězného celku FC Pampuch team Liberec míří o soutěž výše i Legie Příbram, která nahradí absenci celku z neexistující divize „C“. Aby toho nebylo málo, původně sestupující Wizards DDM Praha zřejmě v lize zůstane, neboť by měl nahradit odstoupivší rezervu plzeňského Interobalu. Tím by divize „A“ přišla o tři celky.

A aby bylo ještě hůře, ohlásil ukončení činnosti historicky jeden z nejstarších celků ČR –  FC Arsenal Benešov a další kdysi ambiciózní tým – FC Betis Kadaň míří pouze do ústeckého krajského přeboru.  Což znamená úbytek pěti celků, nováčkem pak bude pouze rezervní celek chomutovského Baníku.

Nabídku k účasti v divizi tak obdrželi i sestupující Kolín, který ji využil a Rakovník, který se vyjádří do termínu uzávěrky, tedy do zítřka. Stejně se musí vyjádřit i další celky, které zatím přihlášku nepodaly, a to Turnov, Ústí n.L. a Kobylisy. V nejlepším případě tak bude mít divizní skupina v následujícím ročníku deset účastníků, v nejhorším pouze osm.

O moc lépe na tom není ani Středočeský krajský přebor, jenž má uzávěrku přihlášek 24. května 2018. Do této soutěže může sestoupit Rakovník, pokud neprojeví zájem o účast v divizi, jediným přihlášeným nováčkem je zatím velice kvalitní celek FC Mazáci Přelouč. Otazníky, co se týče účasti v soutěži, se však vznáší nad celky Akademie Kladno a FC Joga Mladá Boleslav, které měly finanční resp. organizační problémy již v loňské sezóně.

Je škoda, že zájem o účast ve vyšších soutěžích upadá, může to být však spojeno s tzv. „blbou“ náladou ve futsale, v jehož rámci upadá v současnosti téměř vše. To je však již jiné téma, o obsazení regionálních soutěží budeme průběžně informovat …