Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Akademici slavili vítězství na turnaji, jedenadvacítka druhá

Akademici slavili vítězství na turnaji, jedenadvacítka druhá

Čeští akademici zvládli výborně i poslední zápas turnaje 4CUP v Hodoníně. V pondělí přehráli Univerzitní tým Slovenska jednoznačně 10:0.

Český tým tak turnaj ovládl s plným počtem bodů. Hattrickem se znovu blýskl Šipka.

„Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Odehráli jsme nejsnadnější zápas na turnaji. Bylo vidět, že Slováci mají na turnaji nejslabší tým. Výsledek je nakonec ještě milosrdný, protože jsme spousty šancí nedali. Soupeř vystřelil na naši bránu asi jen pětkrát,“ počítal trenér akademické reprezentace Martin Brůna a pokračoval: „Chtěli jsme, aby si zahráli všichni zdraví hráči, což se podařilo. Jsem rád, že jsme turnaj vyhráli.“

Marek Kopecký mluvil po prvním zápase turnaje o nutnosti soustředění pro univerzitní reprezentaci před MS. Totéž si myslí i Brůna: „Individuality a jména máme v týmu skvělé. Nyní z nich musíme utvořit tým. První dva zápasy nám ukázaly, že je potřeba ještě jedno soustředění, abychom se pořádně sehráli a přivezli z mistrovství světa nějaký parádní úspěch.“

Univerzitní tým Slovenska – Univerzitní tým ČR 0:10 (0:6)

Branky a nahrávky: 3. Šipka (D. Drozd), 10. Baran (Černý), 15. Šipka (P. Drozd), 17. Kubelka (Baran), 18. Mažári (D. Drozd), 20. Šipka (pen.), 21. D. Drozd (P. Drozd), 24. Černý (Křemen), 35. Černý (Kubát), 37. Baran (Šipka).
UT Slovenska: Kušnír, Marko – Kováč, Suljič, Hajdacz, Hudek, Kulich, Böhner, Gajdošík, Baláž, Bačík, Dobrota, Jakuba.
UT ČR: Vavrek (Hůla) – Sop, P. Drozd, D. Drozd, Baran, Černý, Kubelka, Mažári, Šipka, Křemen, Kubát. Trenér Martin Brůna.

Parádní obrat proti Grónsku. Jednadvacítka končí druhá

Česká futsalová reprezentace do 21 let dokázala porazit v pondělním utkání Grónsko 6:5. Díky poslednímu zápasu na turnaji 4CUP v Hodoníně skončila na celkovém druhém místě.

Češi po první půli vedli 3:2, ale na začátku druhé udeřil soupeř. Gróňané třemi góly výsledek zvrátili a vedli 5:3. Jenže Češi se nepoložili a v rozmezí 35. až 38. minuty třemi góly rozhodli o svém vítězství!

„Nerad chválím, ale musím před kluky smeknout,“ prohlásil trenér reprezentace Marek Kopecký. Přitom má v týmu několik hráčů z nadějné generace U19. „Ve všech třech zápasech kluci předvedli maximum a hráli vyrovnané zápasy s daleko staršími soupeři. I s Grónskem nás nepříznivý stav nepoložil a dokázali jsme výsledek obrátit,“ žasl kouč U21.

V přípravě se lvíčata zaměřila také na power play s brankářem Němcem, a právě český brankář dal z této akce úvodní gól zápasu. V závěru pak power play pomohla Čechům otočit skóre. „Věděli jsme, že Grónsko bude mít fyzicky navrch a bude důraznější. Pomáhali jsme si proto s brankářem v poli. Hrál velmi dobře a díky tomu, že jsme hosty dokázali zatlačit, tak jsme výsledek otočili,“ uvedl Marek Kopecký.

Hráči ročníku 2000 jsou velmi silní a na každé akci úspěšní. Roste nám další generace výjimečných hráčů? „Jako důležité vidím, že s těmito kluky máme skoro každý měsíc akci. Dříve jsme se scházeli jednou za čtvrt roku. Nyní jsme pohromadě a je to znát. Kluci plní pokyny a věci, které trénují, dokážou je přenést do hry. Taktické pokyny nám tak nezapadnou, jen jim je vždy připomeneme,“ pochvaloval si Kopecký.

Grónsko – Česká republika U21 5:6 (2:3)

Branky a nahrávky: 6. Jensen, 20. Jensen (Reimer), 21. Jensen, 22. Jensen, 29. Berthelesen – 5. Němec (Šarközy), 5. Šarközy, 17. Buchta (Šarközy), 35. Künstner (Šarközy), 36. Blahuta (Zajíček), 38. Zajíček (Šarközy).
Grónsko: Mikaelsen – Fleischer, Ezekiaassn, Thorleifsen, Zeeb, Jensen, Berthelsen, Reimer, Broberg, Reimer, Hermann, Rosing, Kreitzmann, Lund.
Česká republika U21: Němec (Hůla) – Zajíček, Buchta, Klíma, Blahuta, Sznapka, Hájek, Šarközy, Künstner, Doležal, Sita. Trenér Marek Kopecký.

 Tabulka turnaje

Pořadí Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1. Univerzitní tým ČR 3 3 0 0 19:5 9
2. Česká republika U21 3 2 0 1 12:10 6
3. Grónsko 3 1 0 2 12:12 3
4. Univerzitní tým Slovenska 3 0 0 3 2:18 0