Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Povedlo se. Čeští junioři porazili Ukrajinu

Povedlo se. Čeští junioři porazili Ukrajinu

Parádní vstup do Generali Cupu předvedli čeští futsalisté do 19 let, kteří ve čtvrtek večer porazili Ukrajince vysoko 5:1.

Utkání s velkým favoritem turnaje zvládli Češi na výbornou. „Hráči dnes předvedli velmi dobrý výkon, který snesl měřítko,“ pochválil svěřence trenér Martin Brůna.

Jeho mančaft se b utkání prezentoval vysunutým presinkem, který dělal obraně Ukrajiny od počátku veliké problémy. „Zaslouženě jsme se ujali vedení, ale soupeř vyrovnal. Nicméně kluci hráli velmi organizovaně a dodrželi většinu taktických pokynů. Střelecky se nám i přes počáteční nervozitu dařilo a skóre pět-jedna je pro hráče Ukrajiny možná kruté,“ prohlásil Brůna.

Kouč nechtěl vyzdvihnout žádného jednotlivce, protože všichni předvedli, proč jsou v reprezentaci. Nicméně velké utkání odchytal Lecjaks, který pochytal většinu nebezpečných šancí Ukrajiny, a společně s celým týmem odvedl vynikající práci.

„Pokud navážeme i v nadcházejícím utkání s Francií nastavenou úroveň hry, můžeme pomýšlet i na účast ve finále,“uvědomoval si trenér U19 a dodal: „V pátek máme volný den a využijeme jej k přípravě na sobotní důležité utkání.“

U19: Česká republika – Ukrajina 5:1 (2:1)

Branky: 11. Sita, 20. Slepčík (Blahuta), 21. Slepčík (Dziuba), 37. Štanglica (Balog), 38. Blahuta – 17. Seniuk (Bielan).
Česká republika: Lecjaks (Vondráček) – Slepčík, Špička, Buchta, Zajíček, Blahuta, Dziuba, Krakovčík, Demeter, Balog, Štanglica, Kamenský, Sita. Trenér Martin Brůna.
Ukrajina: Huivan, Kozlov – Blank, Bielan, Nahornyi, Zavertanyi, Masevych, Seniuk, Nehela, Kukalev, Ovakimian, Medenets, Ilin, Syplyvents.