Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Zimní pohár města Slaného ovládl kladenský Brazil

Zimní pohár města Slaného ovládl kladenský Brazil

AKTUALIZOVÁNO – Osmý ročník Zimního poháru města Slaný 2017 je již minulostí. Po krásných a dramatických duelech, hraných však v naprosto fair – play atmosféře, se z prvenství radoval účastník Středočeského krajského přeboru FC Brazil Kladno.

V základní skupině „A“ kralovali futsalisté pořádajícího celku MCE Slaný, kteří přehráli všechny své soupeře a s devíti body obsadili první příčku. O té druhé postupové rozhodla vzájemná minitabulka zbylých tří účastníků, neboť všichni získali po třech bodech. Radovat se mohli hráči celku, jehož název se ustálil na netradičním Nanuk Stars Slaný, tým, složený z hráčů různých slánských futsalových celků. Smůlu pak měly celky FK Union Slaný a SK Omask Kovo Kladno.

FK Union Slaný – SK Omask Kovo Kladno 3:4
MCE Slaný – Nanuk Team 1:0
Nanuk Team – SK Omask Kovo Kladno 6:3
FK Union Slaný – MCE Slaný 1:4
MCE Slaný – SK Omask Kovo Kladno 4:3
Nanuk Team – FK Union Slaný 3:4

MCE Slaný 3 3 0 0 9:5 9
Nanuk Team 3 1 0 0 9:8 3
FK Union Slaný 3 1 0 0 7:12 3
SK Omask Kovo Kladno 3 1 0 0 10:13 3

Skupina „B“ měla ještě dramatičtější průběh, když šesti bodů docílily hned tři celky a i zde tak o dvou postupujících musela rozhodnout minitabulka. Radost mohla propuknout v řadách celků FC Brazil Kladno a Hnízdo Team Mělník, naopak oči pro pláč zbyly obhájcům loňského prvenství z FC Jokers Česká Lípa. bez bodu pak zůstali fotbaloví (v některých případech však již i futsaloví) dorostenci SK Slaný.

FC Brazil Kladno – SK Slaný (dorost) 6:1
Jokers Česká Lípa – Hnízdo Team 4:3
SK Slaný (dorost) – Hnízdo Team 2:9
FC Brazil Kladno – Jokers Česká Lípa 6:3
Jokers Česká Lípa – SK Slaný (dorost) 6:1
Hnízdo Team – FC Brazil Kladno 2:0

FC Brazil Kladno 3 2 0 1 12:6 6
Hnízdo Team 3 2 0 1 14:6 6
Jokers Česká Lípa 3 2 0 1 13:10 6
SK Slaný (dorost) 3 0 0 3 4:21 0

I semifinálové duely byly velmi dramatické. V tom prvním pořádající MCE Slaný přehrál až po penaltovém rozstřelu mělnický výběr brankáře Hnízdila, ve druhém pak byl o jediný zásah šťastnější kladenský Brazil, který otočil vedení domácího Nanuk Stars.

MCE Slaný – Hnízdo Team 4:3 po pen.
Nanuk Team – FC Brazil Kladno 3:4

V souboji o třetí místo pak již dominovali odpočatější borci slánského Nanuk Stars, finále pak nabídlo opravdu kvalitní duel. V něm šli kladenští borci do vedení již v úvodních minutách, do přestávky pak přidali ještě jeden zásah. Domácí dokázali vstřelit kontaktní zásah, jejich snahu o vyrovnání však kladenští potrestali dalšími dvěma zásahy. Radovat se tak mohli, stejně jako další v pořadí, z hodnotných cen, které poskytly Město Slaný, Pivovar Zichovec a Okresní komise futsalu Kladno.

O 3. místo:
Nanuk Team – Hnízdo Team 7:4

Finále
MCE Slaný – FC Brazil Kladno 1:4

Nejlepší střelec turnaje: Prejsa Tomáš (Hnízdo Team)
Nejlepší hráč turnaje: Kott Tomáš (Brazil Kladno)
Nejlepší brankář turnaje: Pustai Simon (MCE Slaný)

Konečné pořadí Zimního poháru města Slaný 2017

1. FC Brazil Kladno
2. MCE Slaný
3. Nanuk Team
4. Hnízdo Team
5. Jokers Česká Lípa
6. FK Union Slaný
7. SK Omask Kovo Kladno
8. SK Slaný (dorost)